Twierdza Opole zdobyta!

2015-01-08, Autor: mkor, źródło: JKH
W IV rundzie rozgrywek nikt tam jeszcze nie wygrał. Nikt, prócz jastrzębskich hokeistów, którzy ograli na wyjeździe Orlika Opole 3:1. Nasza drużyna jest ostatnio w świetnej formie.

W IV rundzie na tym terenie nie wygrał ani mistrz, ani wicemistrz Polski. Udało się to dopiero graczom JKH, którzy pokonując Orlika zmazali też plamę grudniowej porażki na Jastorze.

Od początku meczu w Opolu nasz zespół dominował i dyktował warunki gry. Po pierwszej tercji było już 1:0, a w kolejnych dwóch nasi gracze dołożyli kolejne dwie bramki. Gospodarze zdołali odpowiedzieć tylko honorowym trafieniem na niespełna 3 minuty przed końcem gry.

-Zwycięstwo w dobrym stylu i awans w tabeli bardzo ucieszyły kibiców JKH GKS Jastrzębie, którzy za swoją drużyną udali się na mecz wyjazdowy. Jednak nie bez problemów. Autobus wiozący sympatyków jastrzębskiego klubu zepsuł się 50 kilometrów przed Opolem i konieczny był kilkudziesięciominutowy postój na autostradzie przy 10 stopniach mrozu. Przewoźnik szybko zorganizował autokar zastępczy i kibice zdążyli na ostatnie minuty pierwszej tercji - podaje oficjalna strona klubu.

JKH jest na podium Polskiej Hokej Ligi. Do drugiego Sanoka traci 2 punkty, a do liderującego GKS-u Tychy 5 oczek.

MUKS ORLIK OPOLE - JKH GKS JASTRZĘBIE 1:3 (0:1, 0:1, 1:1)

0:1
- 15:29 - Roman Němeček - Leszek Laszkiewicz, Łukasz Nalewajka

0:2 - 28:28 - Tomáš Protivný - Roman Němeček, Petr Polodna (5/4)
0:3 - 49:11 - Tomáš Protivný - Petr Polodna, Radosław Nalewajka
1:3 - 57:02 - Arkadiusz Kostek - Maciej Rompkowski, Yevgenij Lymanskyy

Orlik Opole:
Murray (Nobis) - Sordon, Kostek, F. Stopiński, Szydło, Szczurek - M. Stopiński, Valečko, Fabry, Korzeniowski, Lymanskyy - Sznotala, Bychawski, Virolainen, Harcharik, Nikiforov - Semyannikov, Maciej Rompkowski, Wójcik, Obra, Zwierz.

JKH GKS Jastrzębie: Zabolotny (Odrobny) - Němeček, Mateusz Rompkowski, Laszkiewicz, Ł. Nalewajka, Urbanowicz - Protivný, Aleksyuk, R. Nalewajka, Bondariev, Danieluk - Górny, Bryk, Polodna, Steber, Przygodzki - Pastryk, Kantor, Marzec, Świerski, Kulas.

Kary:
10 min - 4 min / Strzały: 19-32 / Widzów: 1 000.

Sędziowali: Michał Baca (główny) - Piotr Medeksza, Piotr Matlakiewicz (liniowi).
Trenerzy: Jacek Szopiński (Orlik Opole) - Róbert Kaláber (JKH GKS Jastrzębie).