W derbach Jastrzębia GKS lepszy od Granicy

2012-08-29, Autor: gs
120 minut potrzebowali piłkarze GKS-u Jastrzębie, aby pokonać Granicę Ruptawa. W spotkaniu II rundy okręgowego Pucharu Polski Granica przegrała na własnym boisku po dogrywce 1:3.

Spotkanie występującej w lidze okręgowej Granicy z grającym szczebel wyżej GKS-em na dobre rozpoczęło się dopiero w drugiej połowie. W pierwszych 45 minutach klarownych sytuacji było jak na lekarstwo, a większość ataków gości kończyło się na 20-30 metrze od bramki Ruptawy.

Pojawienie się po zmianie stron na boisku Adriana Kopacza, Kamila GorzałyPawła Gryty wniosło znaczne ożywienie w grę podopiecznych Grzegorz Łukasika. Jastrzębianie zdecydowanie przejęli inicjatywę, stwarzając sobie kolejne dobre okazje do zdobycia gola.

W 62. minucie ziściło się jednak porzekadło, że niewykorzystane sytuacje się mszczą i na prowadzenie wyszła Granica. Bramkę strzelił były zawodnik GKS-u Adrian Bielecki, który zwiódł jastrzębską defensywę i w sytuacji sam na sam nie dał szans Grzegorzowi Drazikowi. Ruptawianie niedługo cieszyli się z prowadzenie. Już 3 minuty później wyrównującą bramkę strzelił Bartłomiej Setlak, ustalając wynik regulaminowego czasu gry.

GKS decydujące ciosy zadał dopiero w dogrywce - na jej początku i końcu. Najpierw drugą bramkę strzelił Setlak, a tuż przed końcowym gwizdkiem rywali dobił Kamil Jadach.

Granica Ruptawa - GKS 1962 Jastrzębie 1:3 (0:0, 1:1) - po dogrywce
1:0 Adrian Bielecki '62
1:1 Bartłomiej Setlak '65
1:2 Bartłomiej Setlak '92
1:3 Kamil Jadach '120

Granica Ruptawa: Radosław Kalisz - Kamil Kowal (46' Adrian Bielecki), Arkadiusz Syrek, Patryk Mgłosiek (67' Tomasz Kłus), Paweł Ostrzołek, Maciej Kasprzak, Paweł Sadowski, Marcin Gliński, Tomasz Zbytnik, Przemysław Adamczyk (106' Tomasz Zaręba), Arkadiusz Żurkowski (46'. Adam Śmigielski)

GKS 1962 Jastrzębie: Grzegorz Drazik - Tomasz Lorenc, Kamil Duda, Piotr Pacholski, Mateusz Wrana, Mateusz Piekarski (46' Adrian Kopacz), Artur Mościcki (46' Kamil Gorzała), Patryk Ułasewicz (67' Kamil Jadach), Bartłomiej Setlak, Patryk Dudziński (46' Paweł Gryta), Bartosz Hajczuk.