Wygrana GKS-u w sparingu z Zagłębiem

W piękne sobotnie popołudnie na Stadionie Ludowym w Sosnowcu, drużyna GKS-u Jastrzębie rozegrała mecz sparingowy, w którym pokonała Zagłębie Sosnowiec 3:2.

Oba zespoły podeszły do meczu bardzo poważnie i od początku można było podziwiać zaciętą walkę. Pierwszy strzał w światło bramki padł już w 2. minucie meczu. Krzysztofowi Gancarczykowi nie udało się jednak pokonać bramkarza gospodarzy - Dawida Kudły. W 8. minucie meczu, po dośrodkowaniu Dominika Kulawiaka, ręką w polu karnym zagrał Arkadiusz Jędrycha i sędzia podyktował rzut karny. Do piłki podszedł Kamil Szymura i pewnym strzałem umieścił ją w bramce.

W 29. minucie spotkania zrobiło się gorąco pod bramką GKS-u. Bartosz Szelong piąstkował po dośrodkowaniu Szymona Pawłowiskiego. Na drugą bramkę nie musieliśmy długo czekać, już w 30 minucie spotkania po ładnym podaniu na 10. metr od Damiana Tronta, piłkę w bramce sosnowiczan umieścił Oskar Mazurkiewicz. Po faulu Dominika Kulawiaka na Konradzie Wrześniewskim sędzia podyktował drugą jedenastkę w tym spotkaniu i w 42. minucie do bramki GKS-u trafił Junior Torunarigha. Zagłębie odrabia straty.

Na drugą połowę spotkania obie drużyny wyszły w mocno zmienionych składach. Trener gospodarzy dokonał dziewięciu zmian, a z wyjściowej jedenastki GKS-u w drugiej połowie zameldował się tylko Piotr Pacholski.  W 47. minucie Dawid Weis sfaulował w polu karnym Zdarko Udowicia. Sędzia podyktował drugi rzut karny dla gospodarzy. Vamara Sanogo pokonał Grzegorza Drazika. Otwarty wynik spowodował nerwową atmosferę i faule zawodników obu drużyn.

W 51 minucie za niesportowe zachowanie żółty kartonik obejrzał Bartosz Jaroszek, a zaraz po nim - w 53’ minucie zawodnik gospodarzy - Vamara Sanogo. W 56. minucie Kamil Adamek po ładnym zwodzie uderzył w krótki róg, jednak bramkarz Zagłębia był czujny i nie wpuścił piłki do siatki. 68. minuta przyniosła prowadzenie. Po dośrodkowaniu Bartosza Semeniuka piłkę w bramce umieścił Bartosz Jaroszek. Prowadzenie nie sprawiło że nasi piłkarze spoczęli na laurach.

W 77. minucie Tomasz Dzida podawał w pole karne do Kamila Adamka, ale akcję powstrzymał wślizgiem Adam Kokoszka. W 84. minucie spotkania Semeniuk strzelił z około 30 metrów, ale dobrze interweniował Matko Perdijic. Do podstawowego czasu gry sędzia doliczył 2 minuty ale nie zmieniło to wyniku spotkania. Wygrywamy w Sosnowcu 3:2!