Wysoka wygrana GKS Jastrzębie w ostatnim meczu sezonu

2019-05-20, Autor: ap

Co to było za widowisko! Piękną grą i wysoką wygraną uraczyli kibiców zawodnicy GKS-u Jastrzębie. W ostatnim meczu sezonu 2018/2019 piłkarze z Jastrzębia pokonali spadkowicza z ekstraklasy - Sandecję Nowy Sącz 5:0.

Od początku spotkania stroną dominującą był GKS. W pierwszych trzech minutach dwukrotnie bliski pokonania Tokarza był Wróbel. W 5. minucie nasz napastnik dopiął swego i po dośrodkowaniu z prawej strony otworzył wynik spotkania. Zaledwie trzy minuty później było już 2:0. Do bezpańskiej piłki dopadł Rafał Adamek, popisał się szybkością i wyszedł sam na sam z Tokarzem, nie dając mu szans strzałem w krótki róg. W 15. minucie czujność Tokarza sprawdził Patryk Skórecki.

W kolejnych minutach mieliśmy spokojniejszy fragment, a groźnie zrobiło się dopiero w 29. minucie po uderzeniu głową Bućki po rzucie rożnym. W 35. minucie prowadzenie GKS-u podwyższył Patryk Skórecki, ze stoickim spokojem wykorzystując sytuację sam na sam. Pięć minut później bliski zdobycia bramki kontaktowej był Maślanka, ale jego strzał w krótki róg sparował Gostomski, a kilkadziesiąt sekund później tuż obok słupka po rzucie rożnym główkował ponownie Piter Bućko. Do przerwy schodziliśmy z zasłużonym, trzybramkowym prowadzeniem.

Druga połowa również zaczęła się od ataków naszego zespołu. Najpierw w dobrej sytuacji nad bramką uderzał Mróz, a trzy minuty później w polu karnym Sandecji zamieszał bardzo aktywny Rafał Adamek, który wystawił piłkę do Wróbla, lecz jego uderzenie obronił Tokarz. W 54. minucie na strzał z dystansu zdecydował się Patryk Skórecki i golkiper gości z najwyższym trudem sparował futbolówkę do boku.

W 63. minucie przed stratą bramki uchronił nas Gostomski, który sparował na poprzeczkę piłkę po uderzeniu z kilkunastu metrów. Dziewięć minut później swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Rafał Adamek, finalizując świetne dośrodkowanie Dominika Szczęcha. Nasz pomocnik pojawił się na boisku w drugiej połowie i do asysty dołożył bramkę w 89. minucie spotkania, pokonując Tokarza strzałem z dystansu.

W 85. minucie spotkania miała miejsce podwójna zmiana w GKS-ie. Po raz pierwszy w barwach naszego klubu na murawie pojawił się Przemysław Pastuszak. W tej samej minucie na boisku pojawił się także Piotr Pacholski, dla którego był to 205 i zarazem ostatni występ w barwach GKS-u Jastrzębie. Ostatecznie po świetnym widowisku kończymy sezon 2018/2019 zwycięstwem z Sandecją Nowy Sącz 5:0, dzięki czemu zajmujemy piąte miejsce w tabeli Fortuna 1 Ligi.

GKS Jastrzębie - Sandecja Nowy Sącz 5:0 (3:0)
1:0 - Jakub Wróbel (5 min.)
2:0 - Rafał Adamek (8 min.)
3:0 - Patryk Skórecki (35 min.)
4:0 - Rafał Adamek (72 min.)
5:0 - Dominik Szczęch (89 min.)

Zobaczcie jak ostatni mecz w sezonie skomentował trener GKS - Jarosław Skrobacz: