Znakomite wyniki zawodników Klubu Biegacza

2018-05-10, Autor: szuM

Na przełomie kwietnia i maja zawodnicy Klubu Biegacza MOSiR Jastrzębie zaakcentowali sezon letni występując w biegach ulicznych, górskich i mityngach lekkoatletycznych, wygrywając niejednokrotnie konkurencje oraz bijąc swoje rekordowe wyniki.

Podczas trzech Mityngów Otwarcia Sezonu Lekkoatletycznego w dniach 28 kwietnia – 5 maja reprezentanci Klubu Biegacza MOSiR Jastrzębie ustanowili 22 rekordy życiowe, a w tym 4 rekordy klubu zwyciężając w dwóch konkurencjach, a także dwukrotnie osiągając na drugie miejsca.

Podczas trzech startów zawodnicy musieli zmagać się z przeciwnym wiatrem na ostatniej prostej. Mocne podmuchy dochodzące czasami do - 4 m/sek wypaczały wyniki i z pewnością nie pomagały zawodnikom w pokazaniu pełnych swoich możliwości. Mimo tego reprezentanci Klubu Biegacza pokazali się z bardzo dobrej strony osiągając przy niesprzyjających warunkach rekordowe wyniki.

Dwa zwycięstwa odnotował Kamil Swalski, który triumfował w Chorzowie na 1000 m, osiągając czas 2:40.96 oraz w Rudzie Śląskiej na 600 m z czasem 1:25.21. Jest to nowy rekord klubu U-18.

Dwukrotnie drugie miejsce w całych zawodach to dzieło Antoni Michalak, która ustanowiła tym samym dwa absolutne rekordy klubu, w Chorzowie na 300 m z czasem 41.99 oraz w Częstochowie na 150m z czasem 19.17. Kolejnym rekordem może pochwalić się Pastuszak Roksana, która pobiegła 300m w Częstochowie (czas 48.43) poprawiając swój wynik w tabelach rekordów klubu.

Wartościowe wyniki uzyskali również Łukasz Urbanek na 300m (czas 38.26) uzyskując trzecią klasę sportową oraz piątą na 200 m (24.76). Dawid Wiśniewski na 300 m (39.72) osiągając czwartą klasę sportową i Małgorzata Lose uzyskując na 300m 47.55 oraz na 100 m (14.31, 24.76) i Filip Rentfleisz na 600 m (1:39.89) uzyskując piątą klasę sportową.

Andrzej Włoch był najlepszym zawodnikiem dnia wygrywając XXVIII Górki Bieg na Grojec na ok. 4,9 km z przewyższeniem 330 m. Pokonał dystans ok. 4,9 km w 23 min. i 43 sek. o różnicy wzniesień 330 m z metą na szczycie Grojca 612 m n.p.m. Drugi na mecie Jan Antolec stracił do Andrzeja 13 sekund.

Bardzo udane pod względem zajętych miejsc zawody z 22 kwietnia w Warszowicach na swoje konto mogą wpisać doświadczeni Andrzej Włoch, Grzegorz SzulikDagmara Dziuk. Jednak bieg na 10 km w końcowym rozrachunku okazał się dłuższy (10,6 km), co potwierdziły pomiary z GPS naszych zawodników, dlatego czasy odbiegają od ich możliwości, na które również wpływ miała iście tropikalna aura. Mimo tego Andrzej Włoch zwycieżył, Grzegorz Szulik i Dagmara Dziuk przywieźli srebro, a Roman Rajwa uplasował się tuż za podium podczas biegu na 10,6 km w Warszowicach.

Młodzi zawodnicy zdominowali Młodzieżowe Biegi Fortuna 22 kwietnia w Cieszynie na 2 km wygrywając z sześciu biegów cztery oraz zdobywając jeden brąz. Złoto wywalczyli Roksana Psatuszak, Piotr Wala, Filip Rentfleisz oraz Kamil Swalski, a brąz Dawid Wiśniewski.

Roman Rajwa wygrał Charytatywny Bieg Nadziei nie dając szans innym zawodnikom na dystansie ok. 5km. Pokonał dystans w czasie 17:47, pokonując o 46 sek. Ariela Szymaczaka oraz Tomasza Gryglika o 1min. I 15 sek.

Piotr Wala został oficjalnie potwierdzonym rekordzistą Śląska w biegu na 600 m w kategorii Dzieci Starsze. Dokonał tego podczas Halowych Mistrzostw Śląska 10 marca w Raciborzu, gdzie wywalczył tytuł Mistrza Śląska wynikiem 1:46.37. Piotr uzyskując rekordowy wyniki został Mistrzem Śląska wśród 12-13 latków.

Jest to drugi rekordzista Śląska w naszym klubie. Pierwszym był Sebastian Urbanek, który przez 6 lat dzierżył rekord również na 600 m.