Zwycięstwo Jastrzębia po trudnym starciu w Nowym Targu

2015-01-24, Autor: mkor, źródło: JKH

W piątkowe popołudnie na Miejskiej Hali Lodowej w Nowym Targu rozegrało się spotkanie między MMKS Podhale a GKS Jastrzębie. Po emocjonującej rywalizacji ze starcia zwycięsko wyszła ekipa Róberta Kalábera, która pokonała Górali w dogrywce (3:4).

Początek spotkania mógł należeć do gospodarzy, gdyby nie zmarnowany rzut karny przez Jarosława Różańskiego. W pierwszej tercji zabrakło bramek, ale już w drugiej Jastrzębie otworzyło wynik. Oblężenie bramki gości w 27. minucie wykorzystał Martin Przygodzki, dla którego było to pierwsze trafienie w nowej drużynie.

Niewiele później na lodzie pojawiła się krew, Martin Luczka oberwał kijem od Macieja Urbanowicza. Spowodowało to wysłanie tego drugiego na ławkę kar. W tym czasie przewagi liczebnej nie wykorzystali podopieczni Marka Ziętary, a udało im się to w trzeciej tercji.

Jarosław Różański wpakował krążek do bramki gości, po jego wcześniejszym strąceniu. Podhalanie ruszyli za ciosem i gola zdobył Egor Omelyanenko. Chwilę później jastrzębianie odpowiedzieli i po strzale z ostrego kąta w wykonaniu Richarda Bordowskiego krążek wylądował w siatce.

W niewielkim odstępie czasu padły kolejne trafienia. Najpierw trafił Kacper Bryniczka, a później Leszek Laskiewicz. Wynik 3:3 po trzech tercjach oznaczał dogrywkę. Już w 52. sekundzie decydującego gola strzelił Jan Steber, co spowodowało, że GKS mógł cieszyć się z kolejnego zwycięstwa.

MMKS PODHALE NOWY TARG - JKH GKS JASTRZĘBIE 3:4 d. (0:0, 0:1, 3:2, 0:1)

0:1  26:24 - Martin Przygodzki - Michal Plichta
1:1 - 47:03 - Jarosław Różański - Krystian Dziubiński, Joni Haverinen (5/4)
2:1 - 51:37 - Egor Omelyanenko - Kacper Bryniczka, Damian Kapica
2:2 - 52:05 - Richard Bordowski - Leszek Laszkiewicz, Mateusz Rompkowski
3:2 - 53:49 - Kacper Bryniczka - Damian Kapica, Michal Imrich (5/4)
3:3 - 56:00 - Leszek Laszkiewicz - Roman Němeček
3:4 - 60:52 - Jan Steber - Roman Němeček

MMKS Podhale Nowy Targ: Raszka (Niesłuchowski) - Sulka, Haverinen, Gruszka, Dziubiński, Różański - Tomasik, Lučka, Damian Kapica, Bryniczka, Omelyanenko - Mrugała, Łabuz, Zarotyński, Wronka, M. Michalski - Jaśkiewicz, Imrich, Stypuła, Daniel Kapica, Olchawski.

JKH GKS Jastrzębie: Odrobny (Zabolotny) - Němeček, Rompkowski, Laszkiewicz, Polodna, Bordowski - Protivný, Bryk, Urbanowicz, Steber, Marzec - Górny, Aleksyuk, Kulas, Bondariev, R. Nalewajka - Pastryk, Kantor, Świerski, Plichta, Przygodzki.

Kary: 18 min - 12 min / Strzały: 30-50 / Widzów: 1 000.
Sędziowali: Tomasz Radzik (główny) - Tomasz Przyborowski, Marcin Młynarski (liniowi).
Trenerzy: Marek Ziętara (MMKS Podhale Nowy Targ) - Róbert Kaláber (JKH GKS Jastrzębie).

Oceń publikację: + 1 + 1 - 1 - 0