30 biegaczy z Jastrzębia vs. 10 km w Żorach. Mamy wyniki

2013-10-18, Autor: mkor, źródło: MOSiR Żory
Mocna ekipa mieszkańców naszego miasta wystartowała w VI Żorskim Biegu Ulicznym. Sprawdziliśmy kto i z jakim skutkiem.

Najwięcej powodów do dumy może mieć Aneta Suwaj. Zawodniczce trenującej na co dzień w AZS-ie AWF Katowice do zwycięstwa zabrakło 40 sekund. Ostatecznie zajęła wysokie 2. miejsce w klasyfikacji kobiet biegu głównego na 10 km.Wynik Suwaj (00:37:03), w stawce 98 zawodniczek, musi robić wrażenie. W pierwszej "dziesiątce" kobiet znalazła się też Dagmara Dziuk, która z czasem 00:40:29 zajęła 9. miejsce.

ZOBACZ FOTOGALERIĘ Z IMPREZY

Wśród mężczyzn, w biegu głównym, świetny wynik zanotował Grzegorz Szulik. Zawodnik Klubu Biegowego MOSiR Jastrzębie-Zdrój uplasował się na 12. miejscu w kategorii open. Sklasyfikowanych zostało tam aż 591 biegaczy! Czas 00:34:16 pozwolił mu też na zajęcie 3. miejsca w kategorii wiekowej 30-39 lat.

Ponadto, w biegu po zdrowie na 2km, Mariusz Kubik zajął odległe 30. miejsce.

W żorskiej imprezie wystartowało jeszcze wielu innych mieszkańców naszego miasta, a ich wynik można zobaczyć poniżej. Przede wszystkim to jednak starty Suwaj, Dziuk i Szulika trzeba uznać za powody do dumy. W mocnej i licznej stawce ta trójka pozostawiła po sobie bardzo korzystne wrażenie.