Business League: OBI i Lubar na czele stawki

2011-05-18, Autor: Marcin Maguda - HLB
Po trzech kolejkach I edycji Business League na czele znajdują się drużyny OBI Jastrzębie Zdrój oraz Lubar & DomBud, które do tej pory wygrały wszystkie swoje spotkania i z kompletem punktów przewodzą w ligowej tabeli.

Początek pierwszego spotkania III kolejki Business League był imponujący w wykonaniu drużyny Praktiker & Rak and Roll, która zaledwie po dwóch minutach meczu prowadziła z ekipą Marat & Real 2:0. Z biegiem czasu drużyna Marat & Real uporządkowała swoje szyki obronne i pozostawiając w ofensywie swojego asa, Przemysława Plutę, odrobiła straty bramkowe i do przerwy prowadziła 5:2. Po zmianie strony zespół Marat & Real pilnował zaliczki z pierwszej części gry i tym samym zwyciężył pojedynek 10:6.

Pierwsze zwycięstwo w rozgrywkach odniosła drużyna EPE Rybnik, która pokonała OBI Rybnik 8:2. Mecz rozpoczął się od bramki dla OBI Rybnik, a szczęśliwym strzelcem okazał się Robert Wowra. Taki przebieg wydarzeń podrażnił ambicje zawodników EPE Rybnik, którzy solidnie zabrali się za odrabianie strat bramkowych. W konsekwencji ta sztuka im się udała i to z nawiązką, gdyż do przerwy drużyna EPE Rybnik prowadziła 4:1. Po przerwie obraz gry się nie zmienił, dobrze poukładana taktycznie tego dnia drużyna EPE Rybnik rządziła na boisku i nie pozwoliła rozwinąć skrzydeł OBI Rybnik, co zaowocowało kolejnymi bramkami i tym samym pierwszym zwycięstwem w rozgrywkach.

Hitem III kolejki Business League był z całą pewnością mecz pomiędzy ZZRG KWK Jankowice, a drużyną Lubar & DomBud. Mecz zgodnie z oczekiwaniami był emocjonującym widowiskiem, w którym pierwsze słowo należało do drużyny ZZRG KWK Jankowice. Tomasz Stoszko świetnie wykończył akcję całego zespołu i drużyna ratowników z Jankowic prowadziła 1:0. Im bliżej było do końca pierwszej części gry, tym śmielej atakował Lubar & DomBud, który raz po raz wyprowadzał groźne kontrataki. Jeden z takich kontrataków świetnie wykończył Mateusz Dybaś, a na minutę przed zakończeniem pierwszej części gry Paweł Krótki wyprowadził drużynę Lubar & DomBud na prowadzenie. W drugiej części meczu obraz gry się nie zmienił, drużyna ZZRG KWK Jankowice atakowała, a mistrz V edycji Halowej Ligi Biznesu Lubar & DomBud skutecznie bronił dostępu do własnej bramki i raz po raz wyprowadzał groźne kontrataki. W efekcie drużyna Laubar & DomBud zdobyła jeszcze dwie bramki i wygrywając 4:1 zapewniła sobie kolejne trzy punkty w rozgrywkach.

W ostatnim pojedynku III kolejki Business League drużyna OBI Jastrzębie Zdrój pokonała BP & TNT 8:1. Początek meczu należał do drużyny OBI, która za sprawą Marka Krótkiego objęła prowadzenie w spotkaniu. Odpowiedź zespołu BP & TNT była natychmiastowa, strzał Mirosława Drewnoskiego i był remis 1:1. Tuż przed przerwą drużyna OBI za sprawą trafienia Szymona Mojżysz ponownie objęła prowadzenie w meczu. Po przerwie bramki strzelała już tylko jedna drużyna - OBI Jastrzębie Zdrój, która sześciokrotnie pokonała bramkarza BP & TNT i z kompletem punktów wspólnie z drużyną Lubar & DomBud przewodzi w tabeli Business League.

Wszelkie szczegółowe informacje na temat rozgrywek umieszczone są na stronie internetowej www.hlb.futbolowo.pl.