Derby dla Jastrzębia! GKS pokonuje Polonię Bytom (4:2)

Za nami derbowy weekend w Jastrzębiu-Zdroju. GKS Jastrzębie podejmował Polonię Bytom. Mecz pełen emocji zakończył się zwycięstwem GieKSy 4:2!

Ten mecz to była dawka prawdziwych sportowych emocji! Było w nim wszystko, bramki, czerwone kartki, a także kapitalna atmosfera na trybunach, której dawno już przy Harcerskiej nie było.

W 12. minucie przyjezdni dość niespodziewanie objęli prowadzenie po golu Tomasza Gajdy, który znalazł się po dośrodkowaniu z rzutu rożnego niepilnowany przed bramką. Po stronie gospodarzy wynik próbowali odwrócić m.in. Kiebzak, Rogala czy Guilherme, ale nieskutecznie, a w międzyczasie dobrą interwencją w 25. minucie popisał się Drazik po uderzeniu z rzutu wolnego Gajdy. Od 40. minuty goście grali w osłabieniu po drugiej żółtej i w konsekwencji czerwonej kartce dla kapitana, Dawida Krzemienia. W 44. minucie stadion oszalał z radości, bo do remisu doprowadził Guilherme, który uderzeniem głową wepchnął piłkę do bramki z najbliższej odległości i z wynikiem 1:1 obie drużyny schodziły na przerwę.

W drugiej połowie dość długo musieliśmy czekać, aby mecz się ponownie otworzył, bo stało się to w 63. minucie za sprawą gola dla Polonii, którego z rzutu karnego zdobył Dawid Wolny. Na odpowiedź GKS-u czekaliśmy zaledwie siedem minut, a do remisu 2:2 doprowadził Szymon Kiebzak, który wykorzystał precyzyjne dośrodkowanie i strzałem bez przyjęcia pokonał golkipera Polonii. Z kolei trzy minuty wcześniej na boisku pojawił się Szymon Gołuch, który jak się później okazało został jednym z bohaterów tego meczu. W 79. minucie uderzył zza pola karnego, a piłka po rękach bramkarza wpadła do bramki, co dało GKS-owi prowadzenie, a cztery minuty przed końcem regulaminowego czasu gry musnął piłkę po wrzutce z rzutu wolnego i Eryk Mirus był bezradny. W międzyczasie miała miejsce sytuacja, po której Polonia musiała kończyć mecz w dziewiątkę, gdy czerwoną kartkę za faul na wychodzącym na czystą pozycję zawodniku GKS-u otrzymał Norbert Radkiewicz.