Emocje na Jastorze. JKH do końca drżał o wynik

2013-10-26, Autor: mkor, źródło: JKH
JKH GKS Jastrzębie wygrał z Ciarko PBS Bank KH Sanok 4:3. Zwycięstwo było potrzebne drużynie, jak łyk świeżego powietrza.

Ten mecz nasz zespół musiał wygrać. Wyszli na taflę ogromnie zmotywowani, ale to goście objęli prowadzenie. I to już po 46.sekundach. Wynik otworzył kanadyjski napastnik z włoskim paszportem Anthony Aquino. Jastrzębianie szybko odrobili jednak stratę. Po kilkunastu sekundach wyrównał Petr Lipina. Jeszcze przed syreną kończącą pierwszą tercję, dwie doskonałe okazje zmarnował duet Kral - Kapica.

W drugiej odsłonie meczu, po dwóch karach dla Sanoka JKH grał minutę i 46 sekund w pięciu na trzech. Obstrzał bramki gości trwał długo, ale John Murray skapitulował chwilę przed wejściem na lód pierwszego z ukaranych. Krążek do siatki posłał z najbliższej odległości Richard Bordowski.

Goście odpowiedzieli golem wyrównującym, również grając w przewadze. Błąd w ustawieniu Zabolotnego wykorzystał Krzysztof Zapała, który z ostrego kąta posłał gumę pod poprzeczkę.

Kiedy wynik był wciąż sprawą otwartą, a widmo kolejnej straty punktów wisiało nad naszym zespołem, trzecią tercję zawodnicy Mojmira Trliczika rozegrali koncertowo. Napierw w 45. minucie, z trudnej pozycji gola zdobył Maciej Urbanowicz, a po 2 minutach, po wygranym buliku przez Richarda Krala, Damian Kapica huknął w okienko bramki gości.

W ten sposób jaastrzębianie wyszli na prowadzenie 4:2, ale zamiast dobić rywala - a mieli ku temu szanse - Sanok strzelił gola kontaktowego.  Efekt przyniosło im wycofanie bramkarza w 59. minucie.  Z najbliższej odległości Davida Zabolotnego pokonał Petr Szinagl.

Do końca meczu wynik się już jednak nie zmienił. Nasi zawodnicy dopięli swego i wygrali po serii słabszych meczów. W klubie odetchnęli. Następny mecz we wtorek, w Oświęcimiu.

KH GKS Jastrzębie - Ciarko PBS Bank KH Sanok 4:3 (1:1, 1:1, 2:1)

00:46 - 0:1 - Anthony Aquino
01:03 - 1:1 - Petr Lipina
26:33 - 2:1 - Richard Bordowski (5/3)
32:29 - 2:2 - Krzysztof Zapała - Anthony Aquino (5/4)
44:14 - 3:2 - Maciej Urbanowicz - Richard Bordowski, Adrian Labryga
46:29 - 4:2 - Damian Kapica - Richard Kral
58:50 - 4:3 - Petr Szinagl - Marek Strzyżowski, Jeff Terminesi

JKH GKS Jastrzębie: Zabolotny - Górny, Kotaszka, Kapica, Kral, Danieluk - Bryk, Pastryk, Bordowski, Prochazka (2'), Urbanowicz - Labryga, Sordon (2'), Kulas, Zdenek, Lipina - Ł. Nalewajka, Marzec, R. Nalewajka.

Ciarko PBS Bank KH Sanok: Murray - Urban, Richter, Strzyżowski (2'), Szinagl (2'), Vozdecky - Rąpała, Kloz, Chwedoruk (2'), Zapała, Aquino - Terminesi (2'), Pociecha, Kostecki, Milan, Mermer - Demkowicz, Dolny, Ćwikła, Wilusz, Biały.

Sędziowali: Zbigniew Wolas (główny) - Artur Hyliński, Rafał Noworyta (liniowi).