GKS 1962 Jastrzębie kończy sezon ponad strefą spadkową. Zadanie wykonane

W sobotnim meczu III ligi opolsko-śląskiej piłkarze GKS-u 1962 Jastrzębie pokonali Ruch Zdzieszowice 3:1 i ostatecznie po ostatnim meczu sezonu 2015/2016 zajęli miejsce 7. Utrzymanie w lidze będzie jednak zależało od wyniku Odry Opole w barażach o II ligę.

W meczu rozegranym 4 czerwca pierwsi do głosu doszli piłkarze gości, którzy jednak nie potrafili wpakować piłki do siatki. Udało się to natomiast drużynie z Jastrzębia-Zdroju. W 16. minucie bramkę zdobył Piotr Pacholski. Siedemnaście minut później, po składnej akcji jastrzębian, wynik podwyższył Adrian Kopacz. Do przerwy wynik nie uległ już zmianie.

Początek drugiej połowy to bardzo ofensywna gra Ruchu Zdzieszowice, którzy nie mając nic do stracenia postawili wszystko na jedną kartę. Taktyczna ofensywa poskutkowała bramką kontaktową w 64. minucie spotkania, którą zdobył Dawid Czapliński. Zepchnięty do defensywy zespół GKS-u Jastrzębie próbował atakować z kontrataku. Podczas jednego z nich faulowany przed polem karnym był zawodnik gospodarzy, a gola z rzutu wolnego zdobył Kamil Szymura, co ustaliło wynik meczu na 3:1 dla gospodarzy.

Podopieczni trenera Jarosława Skrobacza, mimo uplasowania się na 7. miejscu w tabeli, nie mogą być pewni utrzymania. GKS 1962 Jastrzębie będzie pewny gry w III lidze dopiero po zwycięstwie Odry Opole w barażach do II ligi, a więc 15 czerwca.

GKS 1962 Jastrzębie - Ruch Zdzieszowice 3:1 (2:0)