GKS Jastrzębie przegrywa sparing ze Skałką Żabnica

2012-02-19, Autor: gs

Kolejnej sparingowej porażki doznali piłkarze Grzegorza Łukasika. Tym razem lepsza okazała się trzecioligowana Skałka Żabinca zwyciężając 3:2.

O porażce GKS-u zdecydowały ostatnie minuty spotkania - jastrzębianie do 79. minuty prowadzili 2:0, by ostatecznie przegrać. Na początku spotkania jastrzębscy piłkarze mieli problem z utrzymaniem się przy piłce i to goście z Żabnicy prowadzili grę. Z biegiem czasu gra wyglądała jednak coraz lepiej, czego efeketem były dwie strzelone bramki. Z każdą minutą GKS się rozkręcał i grał lepiej - oczywiście nie licząc fatalnej końcówki spotkania.

Pierwszego gola dla GKS-u zdobył Rafał Dziadek - testowany w Jastrzębiu napastnik Błyskawicy Drogomyśl. Drugą bramkę dla gospodarzy zdobył na początku drugiej połowy Kamil Pancer

Końcówka spotkania należała do graczy Skałki. W 79. minucie kontaktową bramkę zdobył Patmore Shereni, dwie minuty później wyrównał Rastislav Planeta, a po kolejnych 120 sekunach zwycięstkiego gola dla gości zdobył Tomasz Janik.

W kolejnym sparingu piłkarze GKS-u zagrają w Pniówkiem Pawłowice. Początek spotkania w środę o godzinie 17:00 na boisku przy ulicy Kościelnej.

GKS 1962 Jastrzębie: Deege (46. Prostacki) - Bednarek (46. Kocerba), Pacholski (46. Wrana), zawodnik testowany, Lorenc (46. Duda) - Piekarski (55. Chrysteczko), Mościcki, Gorzała, Kopacz, Sawiński, Dziadek (46. Pancer)

Skałka: Nowakowski – testowany zawodnik, Dudka, Jaroszek, testowany zawodnik – testowany zawodnik , Janik, Rozmus, Biegun, Planeta – Kosturik oraz Janis, Cieślar, Kochutek, testowany zawodnik