GKS Jastrzębie wygrywa z Podbeskidziem

W zaległym meczu 14. kolejki Fortuna 1 Ligi GKS Jastrzębie pokonał przy Harcerskiej Podbeskidzie Bielsko-Biała 2:1! Gola na wagę trzech punktów zdobył w 88. minucie Adam Żak!

Od pierwszych minut spotkanie mogło się podobać. Oba zespoły grały otwartą piłkę i co chwile robiło się groźniej pod którąś z bramek. W 6. minucie po bardzo dobrym podaniu Skóreckiego w dobrej sytuacji znalazł się Jadach. Uderzył mocno, lecz Fabisiak zdołał sparować piłkę na róg. W odpowiedzi Płacheta uderzał niecelnie z ostrego kąta. W 18. minucie dobrą interwencją po strzale z dystansu Sabali popisał się Drazik. Po kolejnych kilkudziesięciu sekundach sam przed Fabisiakiem znalazł się Adamek, ale napastnik z ostrego kąta nie zdołał pokonać golkipera gości.

W 21. minucie przed stratą bramki uratował Szymura, kiedy to po strzale Oleksego wybił piłkę zmierzającą do bramki. Kolejne ciosy należały do GKS-u. Najpierw nad bramką z dystansu uderzał Pacholski, a po chwili szarżującego Adamka powstrzymali w polu karnym obrońcy bielszczan. W 36. minucie mieliśmy rzut wolny z około 20 metrów. Do piłki podszedł Skórecki i uderzył tuż przy słupku, ale Fabisiak ponownie nie dał się zaskoczyć. Trzy minuty później gospodarze w końcu znaleźli sposób na Podbeskidzie, a na listę strzelców wpisał się Adamek, pokonując Fabisiaka uderzeniem w krótki róg.

Druga połowa rozpoczęła się od czerwonej kartki dla Filipa Modelskiego, który w walce o piłkę uderzył w twarz Adamka i ujrzał drugą żółtą kartkę, w efekcie czego musiał opuścić boisko. W 53. minucie Adamek wystawił piłkę Kulawiakowi, którego strzał na rzut rożny zdołał wybić Fabisiak. W kolejnych minutach to goście niespodziewanie przejęli inicjatywę, co skończyło się wyrównującą bramką wprowadzonego na boisko kilkanaście sekund wcześniej Bartosza Jarocha, który zaskoczył Drazika strzałem głową z kilku metrów. Cztery minuty później mogło być 1:2, ale na nasze szczęście Bougaidis z bardzo ostrego kąta trafił w zewnętrzną część słupka.

Po chwilowej dominacji gości do głosu doszli zawodnicy GKS-u, lecz po serii rzutów rożnych nie było większego zagrożenia. Podbeskidzie ustawiło szczelną defensywę i zawodnicy z Jastrzębia, mimo sporej przewagi, nie byli w stanie jej sforsować. Mogło się to stać w 82. minucie. Adam Żak po dośrodkowaniu z prawej strony doszedł do sytuacji strzeleckiej, ale Fabisiak jakimś cudem końcami palców zatrzymał piłkę zmierzającą do bramki. Trzy minuty później z około 15 metrów strzelał Jadach, ale dobrze dysponowany tego dnia golkiper gości dobrze interweniował.

Ataki przyniosły skutek w 88. minucie. Po dośrodkowaniu z prawej strony najlepiej w polu karnym znalazł się Adam Żak i z kilku metrów skierował piłkę do bramki, a stadion oszalał z radości! Podbeskidzie, mimo rozpaczliwych ataków, nie zdołało odwrócić losów spotkania i GKS Jastrzębie dopisał do swojego konta kolejne niezwykle cenne trzy punkty!

Już w najbliższą niedzielę 28 października o 17:45 GKS Jastrzębie podejmie u siebie w derbach GKS Tychy.

24 października, Jastrzębie-Zdrój, godz. 18:00
GKS Jastrzębie – Podbeskidzie Bielsko-Biała 2:1 (1:0)
1:0 - Kamil Adamek (39 min.)
1:1 - Bartosz Jaroch (57 min.)
2:1 - Adam Żak (88 min.)

GKS Jastrzębie: Drazik – Kulawiak, Pacholski, Szymura, Gojny, Gancarczyk (70. Ali), Spychała, Tront, Skórecki (77. Żak), Jadach (k), Adamek (90. Kawula).

Podbeskidzie Bielsko-Biała: Fabisiak, Modelski, Wiktorski, Phalavandishvili (56. Jaroch), Sierpina (k), Gandara (80. Jończy), Rzuchowski, Sabala, Bougaidis, Płacheta (69. Kostorz), Oleksy.

Żółte kartki: Pacholski, Kawula (GKS) oraz Modelski (Podbeskidzie).
Czerwona kartka: Modelski (Podbeskidzie).