GKS Jastrzębie wygrywa z Wisłą Ustronianka

2012-06-06, Autor: gs
W ostatnim meczu sezonu na własnym boisku GKS 1962 Jastrzębie wygrał z Wisłą Ustronianka 3:2.

Wynik spotkania otworzył w 15. minucie Bartosz Hajczuk piękną "podcinką", finalizując świetne prostopadłe podanie Kamila Gorzały. Kapitan GKS-u asystował również przy drugim golu dla gospodarzy. Gorzała precyzyjnie dośrodkował z prawego skrzydła, a akcję pewnie wykończył Kamil Jadach. Trafienie to było błyskawiczną odpowiedzią na niespodziewanego gola graczy z Wisły. Po zagraniu z rzutu wolnego ładnym strzałem głową popisał się Michał Pietraczyk, dając wówczas gościom remis, z którego mogli cieszyć się ledwie kilkanaście sekund.

Tuż po drugiej bramce dla GKS-u kolejną mógł dołożyć Marek Sobik, ale jego strzał w stuprocentowej sytuacji minął słupek bramki Wisły.

Trzecia bramka jednak w końcu padła. W 49. minucie świetną indywidualną akcją zakończoną skutecznym strzałem popisał się Bartłomiej Setlak i było 3:1.

Goli dla jastrzębian mogło być jeszcze więcej, ale w końcówce spotkania seryjnie marnowali oni wyśmienite sytuacje. Jak to często bywa w takich sytuacjach niewykorzystane szanse się zemściły.. W 88. minucie goście zdobyli drugą bramkę - ponownie po rzucie wolnym, ponownie autorstwa Pietraczyka.

Mimo że gol ten wprowadził nieco niepokoju wśród kibiców i piłkarzy gospodarzy to wynik meczu już się nie zmienił i GKS zasłużenie zwyciężył.

Podopiecznych Grzegorz Łukasika ostatni mecz sezonu 2011/2012 zagrają w najbliższą sobotę na wyjeździe z drugą drużyną Podbeskidzia Bielsko-Biała. Początek tego spotkania o godzinie 11:00.

GKS 1962 Jastrzębie - Wisła Ustronianka 3:2 (2:1)
1:0 Bartosz Hajczuk '15
1:1 Michał Pietraczyk '31
2:1 Kamil Jadach '32
3:1 Bartłomiej Setlak '49
3:2 Michał Pietraczyk '88

GKS Jastrzębie: Szymon Prostacki - Mateusz Wrana, Tomasz Kocerba, Tomasz Lorenc (59' Kamil Duda), Marek Sobik, Adrian Kopacz, Bartłomiej Setlak, Kamil Gorzała, Mateusz Piekarski, Bartosz Hajczuk (72' Kamil Pancer), Kamil Jadach (83' Rafał Dziadek)

Żółte kartki: Duda - Juroszek, Czyż, Pietraczyk, Sekuła, Wuwer