GKS pewnie wygrywa z Katowicami

2013-05-05, Autor: mw
Piłkarze GKS Jastrzębie odnieśli drugie zwycięstwo z rzędu. Tym razem na własnym boisku pokonali GKS II Katowice 2:0.

Od samego początku spotkania to gospodarze lepiej radzili sobie na murawie. Mieli sporo okazji do strzelenia bramki. Udało się to w 19. minucie, gdy po długim podaniu Kamila Gorzały, strzałem głową wprost do bramki rywali popisał się Kamil Duda. Dwie minuty później było już 2:0. Kamil Jadach podał piłkę Patrykowi Dudzińskiemu, a ten usadowił ją w bramce Katowic. W tym momencie jastrzębianie cofnęli się nie chcąc ryzykować kontrataków ze strony gości. Groźnie pod bramką Drazika zrobiło się w 35. minucie, lecz bramkarz obronił strzał Jana Beliancina.

W drugiej połowie na boisku było już spokojniej. Jastrzębianie kontrolowali grę, a goście bez efektu próbowali strzelić choć jedną bramkę. Pod koniec spotkania honorowego gola mógł zdobyć Jacek Jarnot, lecz golkiper z Jastrzębia zachował czujność.

Za tydzień podopieczni Grzegorza Łukasika spotkają się z Góralem Żywiec.

GKS 1962 Jastrzębie - GKS II Katowice 2:0 (2:0)

1:0 Kamil Duda '19

2:0 Patryk Dudziński '21

GKS Jastrzębie: Grzegorz Drazik - Tomasz Kocerba, Piotr Pacholski, Mateusz Wrana, Tomasz Lorenc - Bartosz Hajczuk (85. Patryk Ułasewicz), Kamil Gorzała, Damian Tront, Kamil Duda (55. Tomasz Musioł) - Patryk Dudziński (62. Paweł Gryta), Kamil Jadach.