GKS przywozi 3 punkty z Puław

GKS Jastrzębie pokonał w meczu wyjazdowym Wisłę Puławy 1:0. Gola na wagę 3 punktów zdobył Kamil Szymura.

Pierwsze minuty spotkania należały do gospodarzy, którzy próbowali zagrozić bramce Drazika. Z tych prób wyszedł jednak tylko jeden strzał Lytvynyuka, po którym nasz bramkarz nie musiał interweniować. Z biegiem czasu coraz groźniej atakował GKS. W 8. minucie mocne uderzenie Farida odbił Madejski, a dobitka Szczepana została zablokowana.

W 19. minucie ponownie dał o sobie znać Szczepan, uderzając pod poprzeczkę zza pola karnego, ale dobrą interwencją popisał się Madejski, wybijając na rzut rożny. Do narożnika udał się Farid Ali i precyzyjnie dośrodkował na bliższy słupek, gdzie świetnym strzałem głową popisał się Szymura i piłka wylądowała w bramce. Dwie minuty później Ali wykonywał rzut wolny z okolicy narożnika pola karnego. Uderzył kąśliwie, przy bliższym słupku, lecz tym razem Madejski skutecznie interweniował.

W 30. minucie Wisła miała najlepszą okazję w tej części gry. Po zagraniu ręką Tronta sędzia podyktował rzut wolny z 17 metrów, ale gracz Wisły uderzył bardzo źle – za słabo i w mur. Pięć minut później do sytuacji strzeleckiej doszedł jeszcze Patejuk, jednak i tym razem Drazik nie musiał interweniować, ponieważ futbolówka poszybowała nad bramką. W końcówce pierwszej połowy dobrą okazję miał jeszcze Szczepan, mijając obrońcę w polu karnym, ale jego strzał po rykoszecie wyszedł na róg.

Drugą połowę od mocnego uderzenia rozpoczęli puławianie. Z kilkunastu metrów główkował patejuk, a piłka lecąca wysokim lobem odbiła się od poprzeczki i opuściła pole gry. Chwilę później fatalnie piłkę zagrywał Madejski, którą przejął Szczepan i wyszedł sam na sam z golkiperem Wisły, ale ten naprawił swój błąd, wygrywając pojedynek ze Szczepkiem.

W 59. minucie Wisa miała ponownie rzut wolny z dogodnego miejsca. Drazik poradził sobie jednak bez żadnego problemu z uderzeniem Sulkowskiego, podobnie jak cztery minuty później, kiedy z dystansu strzelał Adrian Popiołek. W odpowiedzi po dośrodkowaniu Mazurkiewicza z kilku metrów nad bramką główkował Semeniuk.

Kolejne minuty nie obfitowały w zbyt wiele godnych odnotowania sytuacji. Gospodarze starali się doprowadzić do remisu, ale zdecydowanie brakowało im determinacji i pomysłu. Inna sprawa, że nasz zespół grał na tyle mądrze, że nie pozwalał miejscowym na zbyt wiele pod bramką Drazika.

W samej końcówce wynik meczu mógł jeszcze podwyższyć Daniel Szczepan, który znalazł się w dobrej sytuacji kilka metrów przed bramką Wisły, ale piłka po jego uderzeniu głową skozłowała przed bramką i poszybowała nad poprzeczką.

Ostatecznie wynik do ostatniego gwizdka sędziego nie uległ zmianie, co oznacza, że przy remisach Warty Poznań i Radomiaka Radom ponownie odskakujemy naszym rywalom w walce o awans!

Wisła Puławy - GKS 1962 Jastrzębie 0:1 (0:1)
0:1 - Kamil Szymura (20 min.)