Grad trafień i porażka w ostatniej minucie JKH-Unia Oświęcim

2018-01-09, Autor: PS

Konfrontacja JKH z Unią Oświęcim przyniosła kolejną dawkę emocji. Hokeiści obu zespołów zafundowali kibicom wspaniałe widowisko, niestety JKH musiało dzisiaj przełknąć gorycz porażki. Jastrzębianie szanse na punkty stracili w ostatnich minutach spotkania.

Strzelanie na Jastorze rozpoczął w 2 minucie Patryk Pelaczyk. Radość gospodarzy nie trwała jednak zbyt długo, już w 3 minucie stan meczu wyrównał Radim Haas. Na kolejne trafienie kibice czekali do 10 minuty, drugą bramkę dla JKH zdobył Tobiasz Bigos. Pierwsza tercja nie przyniosła kolejnych trafień i zakończyła się wynikiem 2:1.

Druga tercja rozpoczęła się od trafienia Martina Vozdeckego, który wpisał się na listę strzelców trzy minuty po powrocie na lód. Niestety tak jak w pierwszej tercji tak i w drugiej radość gospodarzy nie trwała długo, dwie minuty później było już 3:2, do bramki JKH trafił Wojciech Wojtarowicz. Cztery minuty później Unia grająca w przewadze wyrównała stan meczu dzięki trafieniu Martina Kasperlika. Hokeiści JKH nie dali jednak za wygraną i poraz kolejny wyszli na prowadzenie w 12 minucie drugiej tercji. Tym razem do siatki gości trafił Łukasz Nalewajka

Trzecia tercja rozpoczęła się od gry w przewadze gości. Niestety dla JKH, Unia drugi raz wykorzystała tą sytuację i za sprawą Jana Danecka wyrównała stan meczu. Gdy wydawało się, że hokeiści będą musieli rozegrać dogrywkę, wynik meczu na 4:5 ustalił Radim Haas.

JKH przegrywa w ostatniej minucie spotkania. Kolejny mecz jastrzębianie rozegrają w piątek, kiedy to zmierzą się w Bytomiu z miejscową Polonią.

JKH GKS Jastrzębie - Unia Oświęcim 4:5 (2:1, 3:2, 0:2)

1:0 - Pelaczyk 02:15'

1:1 - Haas 03:24'

2:1 - Bigos 10:47'

3:1 - Vozdecky 23:29'

3:2 - Wojtarowicz 24:58'

3:3 - Kasperlik (w przewadze) 28:09'

4:3 - L. Nalewajka 32:30'