Hokeiści przegrywają. Bryk mógł być bohaterem, a osłabił zespół

2013-10-30, Autor: mkor, źródło: JKH
Szanse na obronę Pucharu Polski coraz bardziej się oddalają. Tym razem hokeiści JKH GKS-u Jastrzębie przegrali na wyjeździe z Aksam Unią Oświęcim 2:3.

Po dwóch tercjach był remis. W pierwszej, za sprawą Damiana Piotrowicza Unia wyszła na prowadzenie. W drugiej odsłonie jastrzębscy hokeisci wyrównali dzięki Damianowi Kapicy.Dziesiąte w sezonie trafienie Kapicy miało poderwać naszych hokeistów w ostatniej tercji. I tak się stało. Podopieczni Mojmira Trliczika doskonale rozegrali grę w przewadze, a krążek potężnym uderzeniem posłał do siatki Mateusz Bryk. Prowadzenie 2:1 na wyjeździe z Unią mogło przez chwilę sprawić wrażenie, że zespół wygrzebał się z kryzysu.

Wszystko układało się doskonale do momentu, w którym na ławkę kar wysłany został strzelec gola dla JKH - Mateusz Bryk. Nasz zespół nie zdołał odeprzeć ataków gospodarzy. Na niespełna 4 minuty przed końcową syreną do bramki Roberta Slipiczenko trafił Kamil Kalinowski, a zaledwie dwadzieścia sekund póżniej gola na wagę zwycięstwa zdobył dla Unitów Tomasz Połącarz.

Ta porażka sprawia, że hokeistów JKH GKS Jastrzębie najprawdopodobniej zabraknie w grudniowym turnieju finałowym Pucharu Polski. Obrońcy trofeum mają bowiem już tylko iluzoryczne szansę, by znaleźć się w czołowej czwórce PHL na zakończenie drugiej rundy. By tak się stało trzeba spełnić dwa warunki. Jastrzębianie muszą wygrać najlepiej za trzy punkty dwa mecze (z Tychami i Krynicą), jakie zostały im do rozegrania w tej rundzie. Drugi to mało prawdopodobna strata punktów przez drużynę z Sanoka, która rozegra przed własną publicznością mecz z Polonią Bytom. Jest jeszcze co prawda trzeci wariant, ale chyba nierealny. Przy komplecie punktów zdobytym przez JKH swoje obydwa mecze musiałaby przegrać bowiem Cracovia, która zagra w Nowym Targu i podejmować będzie Unię Oświęcim.

Aksam Unia Oświęcim - JKH GKS Jastrzębie 3:2 (1:0, 0:1, 2:1)

14:25 - 1:0 - Damian Piotrowicz - Bartosz Ciura, Peter Tabaczek
37:37 - 1:1 - Damian Kapica - Richard Kral, Kamil Górny
44:06 - 1:2 - Mateusz Bryk - Radek Prochazka (5/4)
56:10 - 2:2 - Kamil Kalinowski - Wojciech Wojtarowicz (5/4)
56:30 - 3:2 - Tomasz Połącarz - Tomasz Jakesz

Aksam Unia Oświęcim: Fikrt - Gabrisz, Kasperczyk, Jaros, Kalinowski, Wojtarowicz - Jakesz, Połącarz (2'), Różański, Tabaczek, Barinka - Ciura (2'), Piekarski, Fiedor, Stachura, Piotrowicz - Urbańczyk, Budzowski, Malicki, Adamus, Modrzejewski. Trener: Peter Mikula.

JKH GKS Jastrzębie: Slipczenko - Bryk (4'), Górny, Danieluk, Kral, Kapica - Pastryk (2'), Labryga, Urbanowicz (25), Prochazka, Bordowski (2) - Lipina, Zdenek, Kulas - R. Nalewajka, Marzec, Ł. Nalewajka. Trener: Mojmir Trliczik.

Sędziowali: Przemysław Kępa (główny) - Robert Długi, Dariusz Pobożniak (liniowi).
Kary: 4'-33'
Strzały: 29:23