Hokeiści wywalczyli drugie miejsce w tabeli

2013-02-02, Autor: mw
Podczas wczorajszego meczu jastrzębscy hokeiści kolejny raz pokazali na co ich stać i strzelili aż siedem bramek Cracovii.

Nasza drużyna od samego początku spotkania wykazywała się większą aktywnością, lecz pierwszą bramkę strzelili gospodarze. Jednak jastrzębianie za sprawą Richarda Krala szybko odrobili straty. Kilka minut później do bramki przeciwnika skutecznie trafił Mateusz Danieluk. Goście potrzebowali niespełna dwóch minut, by strzelić gola kolejny raz. Zatko wypatrzył Kapicę, a ten pokonał Radziszewskiego.

Pod koniec pierwszej tercji udało się krakowianom zdobyć kontaktowego gola, a w 25 minucie wyrównać. Jednak od tego momentu to goście zdecydowanie przeważali. Jirzi Reżnar postawił na bramce Kamila Kosowskiego i szybko okazało się, że była to bardzo dobra decyzja. Prowadzenie JKH ponownie dał Kapica, a później w ciągu minuty dwa gole strzelili Kral i Prochazka.

W trzeciej tercji dobry popis dał Richard Bordowski, który strzelił siódmą bramkę. Krakowianie nie mieli najmniejszych szans, by wygrać mecz.

Ponadto okazało się, że druga w tabeli drużyna z Tych przegrała w Sanoku. Dzięki temu jastrzębianie awansowali na drugie miejsca w tabeli.

CRACOVIA - JKH GKS JASTRZĘBIE 3:7 (2:3, 1:3, 0:1)

3:7 (45:31) Bordowski - Prochazka - Urbanowicz

CRACOVIA: Radziszewski - Kłys, Zieliński, L. Laszkiewicz, Słaboń, D. Laszkiewicz - Dudasz, Witowski, Dvorzak, Valczak, Fojtik - A. Kowalówka, Noworyta, Piotrowski, S. Kowalówka, Chmielewski - Sznotala, Myjak, Cieślicki, Rutkowski, Kostecki.

JKH GKS: Sopko (24:07 Kosowski) - Zatko, Górny, Danieluk, Kral, Kapica - Labryga, Bryk, Sulka, Słodczyk, Bordowski - Pastryk, Mateusz Rompkowski, Salamon, Prochazka, Urbanowicz - Dąbkowski, Karliczek, Kogut, Maciej Rompkowski.

Sędziowali: Przemysław Kępa - Robert Długi, Wojciech Kolusz.