Hokej: Sosnowiec pokonany, Podhale za mocne

2023-09-18, Autor: kb

Za nami kolejny hokejowy weekend. W piątek hokeiści JKH pokonali na własnej tafli Zagłębie Sosnowiec, wczoraj (17 września) musieli uznać wyższość Podhala Nowy Targ.

Póki co Jastor służy hokeistom JKH. Podopieczni Roberta Kalabera odnieśli drugie zwycięstwo na własnej tafli. W piątek (15 września) pokonali Zagłębie Sosnowiec.

Wszystko zdecydowało się w drugiej tercji. W pierwszej był bezbramkowy remis. W drugiej odsłonie, najpierw Rajamaeki, a później Arrak pokonali bramkarza gości. Chwilę później bramkę kontaktową zdobyli goście, ale przed syreną kończącą drugą tercję bramkę na 3:1 zdobył Iżacky. W trzeciej tercji nie oglądaliśmy bramek.

JKH GKS Jastrzębie - Zagłębie Sosnowiec 3:1 (0:0,3:1,0:0)

JKH GKS Jastrzębie: Lacković - Viinikainen, Bagin, Urbanowicz, Spirko, Iżacky - Wajda, Kolusz, Paś, Starzyński, Rajamaeki - Górny, Martiska, Bernhards, Arrak, Freidenfelds - Kostek, Kamienieu, Zając, Jarosz, Pelaczyk.

W niedzielę (17 września) szybko zaczęło się strzelanie w Nowym Targu. Na prowadzenie już po kilku minutach wyszli gospodarze, ale jastrzębianie chwilę później odpowiedzili bramką na remis. Jeszcze przed przerwą Patryk Wronka wyprowadził gospodarzy na prowadzenie. W drugiej tercji gospodarze zdobyli trzecią i czwartą bramkę w meczu. Jastrzębian stać było na jedne trafienie. W trzeciej odsłonie hokeiści z Jastrzębia zaczęli odrabiać straty i było 4:3, ale ostatecznie to do gospodarzy należał ostateczny głos w tym meczu i wygrali to spotkanie 5:3.

Podhale Nowy Targ - JKH GKS Jastrzębie 5:3 (2:1,2:1,1:1)

Jutro (19 września) JKH zagra u siebie z GKS-em Katowice. Początek meczu o 18:00.