III liga: lider podejmie beniaminka rozgrywek

Po wyjazdowym zwycięstwie w Turzy Śląskiej, piłkarze GKS-u 1962 Jastrzębie wracają na Harcerską. W meczu 20. kolejki III ligi zmierzą się z Olimpią Kowary.

Olimpia Kowary jest beniaminkiem rozgrywek trzecioligowych. Do tej pory piłkarze z Kowar nie mogą jednak zaliczyć sezonu do udanych, gdyż po dziewiętnastu spotkaniach zajmują ostatnie miejsce w ligowej tabeli. W dotychczasowych meczach zespół prowadzony przez Ołeksija Tereszczenkę zdobył 11 punktów, zaledwie dwa razy zwyciężając, pięć razy remisując oraz ponosząc aż dwanaście porażek.

W spotkaniu GKS-u z Olimpią rozegranym w Kowarach w ramach rundy jesiennej padł remis 1:1. Bramkę dla naszej drużyny zdobył w 59. minucie Tomasz Musioł. 16 minut później wyrównał Daniel Gałach i mimo przewagi jastrzębian, remis utrzymał się do końcowego gwizdka sędziego.

Warto dodać, że spotkanie przeciwko Olimpii Kowary będzie świetną okazja do podtrzymania passy meczów bez porażki przy Harcerskiej. W obecnym sezonie piłkarze z Jastrzębia jako jedyni w całej lidze nie schodzili ze swojego terenu pokonani. Z kolei sobotni rywale notują fatalną serię przegranych meczów z rzędu. Kowarzanie schodzili pokonani w pięciu ostatnich meczach ligowych, tracąc w nich aż 14 goli, a zdobywając 2.

W związku z tym nasza drużyna jest zdecydowanym faworytem spotkania, które odbędzie się w sobotę, 1 kwietnia o godzinie 16.00 na Stadionie Miejskim w Jastrzębiu-Zdroju.