Jastrzębska II liga piłki halowej: piękne gole, kibice i niezawodni strzelcy

2013-11-19, Autor: Mateusz Kornas
Od października ruszyły rozgrywki halowej Ligi Piłki Nożnej w Jastrzębiu. Do zakończenia I rundy została jedna kolejka. My sprawdziliśmy jaki poziom prezentują drużyny II ligi.

Liderem II ligi jest drużyna All Stars MOSiR-Jastrzębie-Zdrój, która niedawno zmierzyła się z ekipą Nieruchomości-Prestige MORSY i wygrała 3-1. Zespół All Stars wcale nie miał łatwo, choć do przerwy po trafieniach Radosława BorowskiegoDamiana Kiełbasy prowadzili 2-0. Zwłaszcza gol tego ostatniego był przedniej marki. Mocne uderzenie w samo okienko bramki z połowy boiska. Po przerwie rywale ruszyli do odrabiania strat. Najpierw gola kontaktowego zdobył Piotr Niedźwiecki, a potem njawyższej próbie został poddany bramkarz "All Starsów".  Jonatan Gróżewski bronił jednak wyśmienicie i dzięki jego paradom Niedźwiecki ani jego koledzy gola już nie strzelili. Trafił za to wicekról strzelców - Borowski i podwyższył wynik na 3-1.

All Stars MOSiR-Jastrzębie-Zdrój - Nieruchomości-Prestige MORSY 3-1 (2-0)

2. miejsce w tabeli należy do drużyny ALPINTECHIN, która nad 3. Dream Teamem ma zaledwie dwa punkty przewagi. Dlatego spotkanie pomiędzy oboma zespołami zapowiadało się bardzo ciekawie. I w rzeczywistości tak też było. W pierwszej połowie ALPINTECHIN zdobył dwie bramki (Michał Kowalczyk i Rafał Acieszewski), a Dream Team odpowiedział trafieniem Piotra Niemca. Niemiec jest najskuteczniejszym strzelcem ligi i potwierdził to w drugiej połowie. Znowu dał o sobie znać, strzelił gola i mecz zakończył się ostatecznie remisem 2-2.

ALPINTECHIN - Dream Team 2-2 (2-1)

Rozgrywki w II lidze to nie tylko emocje na samym boisku, ale też doping na trybunach. Na wsparcie kibiców może liczyć drużyna GKS-u Jastrzębie. Tak też był w jej starciu z ostatnim w tabeli Futsal Team.

Początkowo mecz był bardzo wyrównany. Strzelanie rozpoczął Jarosław Miśkowiec (GKS Jastrzębie), który tylko dostawił nogę po podaniu z prawej strony. Futsal Team odpowiedział natychmiast. Niefrasobliwość w obronie GKS-u wykorzystał Piotr Szpilorewicz i było 1-1. GKS znakomicie czuł sie w kontrataku i po akcji dwóch an jednego, gola strzelił najlepszy strzelec GieKSy - Dariusz Worek. Wyrównał znowu Szpilorewicz. Do przerwy GKS zdołał jednak wyjść na dwubramkowe prowadzenie. Gole strzelili Grzegorz Chrystof i Miśkowiec.

Do przerwy Futsal Team przegrywał 2-4, a zaraz po wznowieniu gry stracił kolejnego gola. Tym razem dla GKS-u trafił Łukasz Agata. Futsal odpowiedział, oczywiście za sprawą Szpilorewicza. Trzeci gol tego zawodnika w tym meczu był przedniej marki. Mocny strzał lewą nogą po którym bramkarz odprowadził tylko piłkę wzrokiem.

Przy stanie 3-5 dwoił sie i troił  bramkarz Futsalu - Dawid Połomski, ale nawet jego znakomite interwencje nie uchroniły zespołu przed stratą kolejnych goli. Dla GKS-u Jastrzębie trafili jeszcze: Paweł Franczak, Dariusz Worek i po indywidualnej akcji Grzegorz Chrystof. Gola na 4-8 strzelił dla Futsalu Robert Siry

GKS Jastrzębie - Futsal Team 8-4 (4-2)