Jastrzębski Węgiel lepszy od Trefla

2012-10-20, Autor: Lucyna Kebsol
Jastrzębska drużyna świetnie zaprezentowała się przed własną publicznością w meczu z Lotosem Trefl Gdańsk. Trzy punkty powędrowały na konto Jastrzębskiego Węgla a zespół z Gdańska nie ugrał nawet seta.

Po niespodziewanej zeszłotygodniowej porażce jastrzębian z Politechniką Warszawską potrzebne było gładkie zwycięstwo. – Nie trzeba mówić, jakie znaczenie miał dla nas dzisiejszy mecz po ostatniej porażce w Warszawie. Dlatego cieszymy się z wygranej, ale myślami jesteśmy już przy kolejnym meczu ligowym z Resovią Rzeszów – powiedział po spotkaniu Michał Łasko, kapitan Jastrzębskiego Węgla.

Przez większość meczu jastrzębscy zawodnicy przeszli prawdziwym spacerkiem. Od początku pierwszego seta goście mieli problemy. Już przy stanie 6:4 Dariusz Luks prosi o czas dla swojej drużyny. Przerwa niewiele pomaga – przy ustawieniu z Michałem Kubiakiem na zagrywce gdańszczanie tracą kilka punktów. Jastrzębski jest lepszy w ataku i więcej blokuje (znakomity Patryk Czarnowski). Trefl próbuje dogonić rywala, jednak ani razu nie zbliża się nawet do remisu. Ostatecznie set kończy się atakiem Kubiaka (25:21). Goście korzystają jeszcze z prawa do challenge’u, jednak arbiter podtrzymuje decyzję.

Set drugi wnosi niewiele nowości. Przy stanie 5:5 myli się w ataku Matii Hietanen i posyła piłkę w aut. Od tej chwili jastrzębianie nie oddają już prowadzenia. W sumie w tej partii zdobywają aż 7 punktów blokiem, skutecznie pod siatką skaczą Kubiak, Czarnowski i Tischer.  Jastrzębski Węgiel ponownie wygrywa seta do 21, tuż po nieudanej próbie zablokowania ataku Michała Łaski przez Hietanena.

Bohaterem ostatniej części spotkania był niewątpliwie Russell Holmes, MVP meczu. Gospodarze początkowo zgubili swój wcześniejszy rytm gry i na przerwę techniczną schodzili z czteropunktową stratą. W odrabianiu punktów pomógł na pewno as serwisowy Tischera , jednak dopiero przy zagrywce Holmesa (od stanu 9:11) Pomarańczowi odzyskali prowadzenie. Przy takim ustawieniu jastrzębianie zdobyli aż 5 punktów (m.in. dzięki asowi serwisowemu Amerykanina). Przewagi już nie oddali i mimo kilku groźnych sytuacji doprowadzili do zwycięstwo 25:23 w secie i 3:0 w całym meczu.

Jastrzębski Węgiel – Lotos Trefl Gdańsk 3:0 (25:21, 25:21, 25:23)

Jastrzębski Węgiel: Łasko (15), Martino (4), Czarnowski (11), Tischer (4), Holmes (11), Kubiak (8), Wojtaszek (libero) oraz Gierczyński (2), Zbierski, Polański

Lotos Trefl: Hietanen (14), Łomacz, M. Kaczmarek (1), Gawryszewski (1), Mikołajczak (7), Żaliński (1), Rusek (libero) oraz Mika (14), Kamiński (3), Kaźmierczak (1), Szczurek.