JKH: dziś na Jastorze mecz z Sanokiem

2024-02-01, Autor: kb

Dziś o godzinie 18:00 JKH GKS Jastrzębie podejmie na własnej tafli Marmę Ciark Sanok.

Na ostatnie dziesięć ligowych spotkań JKH GKS Jastrzębie wygrał dziewięć, natomiast w jednym jedynym musiał uznać wyższość GKS Tychy po pechowej stracie gola na finiszu trzeciej tercji oraz konkursie karnych. Generalnie zespół  Jastrzębie będzie faworytem w starciu z sanoczanami, których w szeregi w ostatnich dniach stycznia opuściło kilku zagranicznych zawodników. Jednym z nich jest Conor MacEachern, który - co ciekawe - był w tym sezonie pierwszym hokeistą zespołu gości na liście strzelców! Kanadyjski obrońca w 56. minucie inauguracyjnego meczu 2023/24 wyrównał stan rywalizacji, którą kilkaset sekund później rozstrzygnęli na naszą korzyść Jakub Izacky i Maciej Urbanowicz.

O drugim z domowych spotkań z Marmą Ciarko STS Sanok nie chcemy pamiętać, ponieważ zakończyło się ono przykrą porażką. Krótko mówiąc, z zespołem z Podkarpacia u siebie hokeistom JKH gra się ciężko i warto mieć to na uwadze, aby przedwcześnie nie uważać czwartkowego pojedynku za „bezpieczny”.

W czwartkowym meczu jubileusz półtysięcznego ekstraligowego meczu w JKH GKS Jastrzębie rozegra kapitan Maciej Urbanowicz. Liczymy, że „Urban” dodatkowo okrasi swoją statystykę.

Pojedynek z Sanokiem kończy pierwszą część ostatniej rundy fazy zasadniczej. Na kolejny poczekamy do 14 lutego, a w międzyczasie prowadzona przez Roberta Kalabera reprezentacja Polski powalczy o awans do kluczowej rundy eliminacji do Igrzysk Olimpijskich 2026.

Początek meczu o 18:00 na Jastorze.

Poprzednie mecze w tym sezonie

8 września: JKH GKS Jastrzębie - STS Sanok 3:1 (0:0, 1:0, 2:1)
Bramki dla JKH: Starzyński, Izacky, Urbanowicz

8 października: STS Sanok - JKH GKS Jastrzębie 0:3 (0:1, 0:0, 0:2)
Bramki dla JKH: Kameneu, Rajamaki, Starzyński

17 listopada: JKH GKS Jastrzębie - STS Sanok 0:1 (0:0, 0:1, 0:0)

22 grudnia: STS Sanok - JKH GKS Jastrzębie 5:10 (2:2, 2:4, 1:4)
Bramki dla JKH: Izacky (3), Jarosz, Starzyński, Urbanowicz, Kiełbicki, Viinikainen, Rajamaki, Spirko