JKH GKS: na początek sparingów porażka i remis

Hokeiści JKH GKS Jastrzębie rozegrali dwa sparingi.

W pierwszym przedsezonowym sparingu hokeiści JKH GKS Jastrzębie przegrali w Sosnowcu z Zagłębiem 2:5. Gole dla jastrzębian zdobyli Tomasz Kulas z rzutu karnego oraz Maciej Urbanowicz. Rewanżowe spotkanie tych drużyn odbędzie się 25 sierpnia w Jastrzębiu.

W drugim meczu kontrolnym JKH GKS zremisował na wyjeździe z czeskim pierwszoligowcem Salith Sumperk 3:3. Bramki dla jastrzębian zdobyli Richard Kral, Filip Drzewiecki i Martin Ivicic. Po meczu rozegrano serię rzutów karnych. Jako jedyny gola zdobył Tomasz Kulas.

Zagłębie Sosnowiec - JKH GKS Jastrzębie 5:2 (1:0, 2:0, 2:2)

Składy:

Zagłębie Sosnowiec: Szydłowski (od 31' Dzwonek) - Duszak, Kuc, Dołęga, Zachariasz, Ślusarczyk - Krokosz, Cychowski, Opatovsky, Lezo, Twardy - Banaszczak, Jaskólski, Bernat, Kostecki, Podsiadło - Działo, K. Kozłowski, Golec, Zdenek, Zdrahal oraz Białek i Majewski.

JKH GKS Jastrzębie: Szczerba (od 31' Ryszkaniec) - Dąbkowski, Rompkowski, Urbanowicz, Lipina, Bordowski - Górny, Ivicic, Drzewiecki, Salamon, Danieluk - Bryk, Labryga, Kulas, Słodczyk, Kogut - Pastryk, Owczarek, Marzec, Kąkol, Strużyk.

Salith Sumperk - JKH GKS Jastrzębie 3:3 (0:1, 2:2, 1:0)

Składy:

Salith Šumperk: Štůrala (Hoffman) - Navratil, Brunec, Skoumal, Kretinsky, Hulva, Haas, Cink, Matejka, Cervenka, Holík, Ondracek, Drtil T., Vrana, Velecky, Novotny, Vrdlovec, Sedlak, Plasek, Tesarik, Bokros, Bartos, Gewiese.

JKH GKS Jastrzębie: Kosowski (Szczerba) - Pastryk, Dąbkowski, Salamon, Lipina, Bordowski - Ivicic, Górny, Drzewiecki, Kral, Marzec - Labryga, Bryk, Kulas, Słodczyk, Szczurek - Owczarek, Bąk, Strużyk, Kąkol, Kogut.

Kary: Sumperk - 18 minut (w tym 10 minut dla Tomasa Sedlaka za niesportowe zachowanie), JKH - 10 minut.