JKH GKS: Przegrana po karnych z Sumperkiem

2012-08-10, Autor: Mateusz Matkowski
Nie udało się hokeistom GKS Jastrzębie odnieść kolejnego sparingowego zwycięstwa. Tym razem po karnych ulegli czeskiemu Salith Sumperk 4:5. Spotkanie odbyło się w Nowym Jiczynie, gdzie GKS był gospodarzem

Wynik spotkanie otworzył w 8. minucie Tomasz Kulas. Jastrzębianie wykorzystali przewagę, a wychowanek JKH pewnie umieścił krążek w siatce po podaniu Jiriego Zdenka. Goście odpowiedzieli trafieniem Matthew Blinka z bliskiej odległości.

Druga tercja dobrze zaczęła się dla czeskiego zespołu. 42. sekundy po wznowieniu krążek, nad leżącym Zborowskim, w bramce umieścił Władimir Cink. Kolejne trafianie także na swoje konto zapisali zawodnicy Sumperka, a konkretnie Daniel Vrdlovec. Odpowiedz jastrzębian była błyskawiczna. Bramkarza gości położył Szymon Marzec i pewnie zdobył gola kontaktowego.

W połowie spotkania nastąpiła zmiana w bramce JKH. Nie najlepiej spisującego się Zborowskiego zastąpił Kamil Kosowski, który ostatnie tygodnie spędził na testach w Pradze. Najgorsze nastąpiło cztery minuty później. Faulowany Zdenek przez długi czas nie mógł podnieść się z tafli lodowiska i musiał opuścić halę na noszach. Czeskiego zawodnika szybko zabrała karetka do miejscowego szpitala.

Końcówka drugiej partii należała do JKH, a konkretniej do Richarda Krala, który dwukrotnie w ciągu minuty pokonał golkipera gości. W ostatniej tercji jedyną bramkę zdobył Patrick Crow. O wyniku meczu decydowała seria rzutów karnych. Tam lepsi okazali się czescy pierwszoligowcy pokonując Kosę dwa razy, przy ani jednym trafieniu jastrzębian.