JKH GKS przegrywa w sparingu

2018-08-10, Autor: szuM, źródło: jkh.pl

Hokeiści JKH GKS nie będą mile wspominać wyjazdu do Frýdka-Místka. Gospodarze okazali się zbyt wymagającym sparingpartnerem. Drużyna z zaplecza czeskiej elity rozbiła jastrzębian 5:1.

Na cztery pary obrońców i trzy ataki postawił dziś Robert Kalaber. Z doświadczonych graczy zabrakło tylko Leszka Laszkiewicza.

Pierwsza tercja była najbardziej wyrównana z okazjami do zdobycia bramek po obu stronach lodowiska. Jedną z nich wykorzystali gospodarze. W sytuacji sam na sam znalazł się jeden z najbardziej doświadczonych graczy. Pięknym zwodem wymanewrował Ondreja Raszkę i otworzył wynik meczu.

Druga tercja to rosnąca przewaga Czechów. Szybko zdobyte dwa gole ustawiły spotkanie. Miejscowi kilkukrotnie zakładali hokejowy zamek przeciwnikom pomimo gry w liczebnej równowadze. Jastrzębianie sporadycznie gościli pod bramką gospodarzy.

Od czasu do czasu próbowali dynamicznych wyjść z tercji. Jeden z kontrataków przyniósł efekt w postaci bramki Martina Kasperlika, który z beckhandu umieścił krażek w okienku bramki strzeżonej przez Danečeka. Cztery minuty później ponownie do odrobienia były trzy bramki.

W ostatnim akcie sparingu hokeiści Frýdka-Místka na niewiele pozwolili jastrzębianom, kontrolując przebieg spotkania. Kropkę nad i postawili w 45. minucie podwyższając prowadzenie. Przed większą porażką JKH GKS uchronił Ondrej Raszka broniąc między innymi rzut karny. Do osiągnięcia lepszego wyniku zabrakło drużynie JKH dokładności i skuteczności. Dobre zawody w bramce rozegrał golkiper gospodarzy.

Teraz przed hokeistami JKH GKS kilka dni odpoczynku. Od przyszłej środy (15.08.2018 r.) czeka podopiecznych Roberta Kalabera walka o Puchar RT TORAX na turnieju w Ostrawie Porubie.

Mecz sparingowy - 09/08/2018 (czwartek) - Frýdek-Místek - godz. 18:00
HC FRÝDEK-MÍSTEK - JKH GKS JASTRZĘBIE 5:1 (1:0, 3:1, 1:0)
1:0 - 14:47 - Mikulík - Kofroň, Christov
2:0 - 20:58 - Martynek - Przybyla
3:0 - 24:11 - Przybyla - Hrachovský, Martynek
3:1 - 29:51 - Kasperlik - Sulka, Kulas
4:1 - 33:53 - Rudovský - Martynek, Husák
5:1 - 44:39 - Motloch - Martynek, Rudovský

HC Frýdek-Místek: Daneček (Hlaváč) - Adámek, Krisl, Kalus, Kuťák, Klimša - Husák, Stránský, Rudovský, Przybyla, Martynek - Rufer, Krzak, Flok, Kaukič, Lukáš - Hrachovský, Christov, Mikulík, Kofroň.

JKH GKS Jastrzębie: Raszka (Prokop) - Grof, Matusik, Wróbel, Jarosz, Kasperlik - Sulka, Homer, Kominek, Kulas, R. Nalewajka - Kubesz, Gimiński, Nahunko, Paś, Ł. Nalewajka - Bigos, Radzieńciak, Pelaczyk.