JKH przegrał z GKS Tychy

Po mistrzu Polski, przyszedł czas na wicemistrza. Tym razem jednak jastrzębianie zagrali na wyjeździe i nie sprostali rywalowi.

Porażka JKHGKS Tychy była minimalna 2:3. Boli tym bardziej, że w pierwszej tercji wszystko dobrze się układało. Po trafieniu Tomasza Kulasa JKH prowadził.

W drugiej tercji tyszanie natychmiast wyrównali. Potem zdołali wyjść jeszcze na prowadzenie. Dlatego ostatnia tercja stanowiła wyzwanie dla naszych zawodników. Marząc o zwycięstwie musieli wygrać ją co najmniej dwoma bramkami. Zaczęło się dobrze - grę w przewadze wykorzystał Mateusz Bryk.

Wiele wskazywało na remis 2:2, ale ostateczne - decydujące uderzenie - zadali gospodarze. Nicolas Besch w 57. minucie spotkania ustalił wynik na 3:2 dla GKS-u Tychy.

Następny mecz hokeiści JKH GKS rozegrają przed własną publicznością. W niedzielę 5 października do Jastrzębia przyjedzie

Orlik Opole.

GKS TYCHY - JKH GKS JASTRZĘBIE 3:2 (0:1, 2:0, 1:1)

0:1
- 19:13 - Tomasz Kulas - Artem Bondariev

1:1 - 20:23 - Radosław Galant - Adam Bagiński
2:1 - 37:08 - Kacper Guzik - Jakub Witecki
2:2 - 49:16 - Mateusz Bryk - Tomáš Protivný (5/4)
3:2 - 56:49 - Nicolas Besch - Radosław Galant, Adam Bagiński (5/4)

GKS Tychy:
Žigárdy (Sobecki) - Pociecha, Sokół, Bagiński, Kartoszkin, Woźnica - Mojžiš, Ferenc, Vítek, Kolusz, Łopuski - Kotlorz, Besch, Witecki, Parzyszek, Guzik - Wanacki, Różycki, Galand, Majoch.

JKH GKS Jastrzębie: Odrobny (Zabolotny) - Němeček, Rompkowski, Laszkiewicz, Polodna, Bordowski - Bryk, Protivný, Drzewiecki, Steber, Plichta - Aleksyuk, Górny, Kulas, R. Nalewajka, Bondariev - Kantor, Pastryk, Marzec, Ł. Nalewajka, Świerski.

Kary:
10 min - 6 min / Strzały: 25:35 / Widzów: 1 700.

Sędziowali: Paweł Meszyński (główny) - Jacek Bernacki, Wiktor Zień (liniowi).
Trenerzy: Jiří Šejba (GKS Tychy) - Róbert Kaláber (JKH GKS Jastrzębie).