JKH rozniósł Unię Oświęcim w drobny mak. Mamy brązowy medal!

2014-03-28, Autor: pww; źródło: jkh.pl
Jastrzębscy hokeiści po raz trzeci pokonali Unię Oświęcim i wygrali całą rywalizację o brązowy medal. To kolejny historyczny sukces. Przypomnijmy, w minionym sezonie zawodnicy z JKH GKS Jastrzębie zdobyli srebrny medal.

Takiej skuteczności chyba nikt się nie spodziewał. Po pierwszych dwudziestu minutach meczu jastrzębianie prowadzili już 5:0. Wszystko zaczęło się od przypadkowego trafienia Damiana Kapicy, któremu pomógł bramkarz Unii, Michal Fikrt, wrzucając krążek do własnej bramki. Chwilę później dwukrotnie na listę strzelców wpisał się Richard Kral. Wynik podwyższali jeszcze Filip Stoklasa i Adrian Labryga, który trafił spod linii niebieskiej podczas gry w przewadze.

Po przerwie podopieczni Mojmira Trliczika stwarzali sobie sytuacje, ale zdobywanie bramek nie przychodziło już tak łatwo. Krążek tylko raz znalazł drogę do bramki Unii, ale sędziowie nie uznali trafienia Mateusza Danieluka, gdyż guma odbiła się wcześniej od jego nogi. Pod koniec pierwszej tercji sposób na Przemysława Odrobnego znalazł Tomasz Jakesz. Dzięki temu Unia zdobyła jedyną bramkę.

W trzeciej tercji oświęcimianie wychodzili z siebie, by odrobić straty. Jednak ich wysiłki na nic się zdali, a jastrzębianie mieli brąz w kieszeni. Dodatkowo w 55. minucie Maciej Urbanowicz podwyższył z bliska na 6:1. Ostatnią, siódmą już bramkę w 57. minucie zdobył Richard Bordowski. Tym samym drugi w historii medal mistrzostw Polski stał się faktem.

Unia Oświęcim - JKH GKS Jastrzębie 1:7 (0:5, 1:0, 0:2)

0:1 (02:29) Damian Kapica

0:2 (04:15) Richard Kral - Mateusz Bryk

0:3 (08:00) Richard Kral - Mateusz Danieluk

0:4 (15:44) Filip Stoklasa - Richard Kral

0:5 (19:26) Adrian Labryga - Radek Prochazka, Grzegorz Pasiut (5/4)

1:5 (39:04) Tomasz Jakesz - Peter Tabaczek, Roman Tvrdoń (5/4)

1:6 (54:33) Maciej Urbanowicz - Jirzi Zdenek, Tomasz Pastryk

1:7 (56:22) Richard Bordowski - Leszek Laszkiewicz, Radek Prochazka, (5/4)

Unia Oświęcim: Fikrt (od 15:44 Witek) - Połącarz, Jakesz, Barinka, Tabaczek, Jaros - Ciura, Gabryś, Wojtarowicz, Lipina, Tvrdoń - Kasperczyk, Piekarski, Biepierszcz, Kalinowski, Piotrowski - Gabrisz, Urbańczyk, Adamus, Różański, Modrzejewski.

JKH GKS Jastrzębie: Odrobny - Rompkowski, Labryga, Bordowski, Pasiut, Laszkiewicz - Górny, Zatko, Stoklasa, Kral, Danieluk - Pastryk, Bryk, Zdenek, Prochazka, Urbanowicz - Flaszar, Kapica, Marzec, Kulas.