JKH w finale Polskiej Ligi Hokejowej

2013-03-10, Autor: pww; źródło: jkh.pl
Czwarty raz z rzędu JKH GKS Jastrzębie pokonał GKS Tychy. Tym samym drużyna awansowała do finału Polskiej Ligi Hokejowe.

W ósmej minucie Maciej Sulka strzelił pierwszego gola dla jastrzębskiej drużyny. W 15 było już 2:0, po ładnej akcji Petra Lipiny. Zawodnik usadowił krążek w krótkim rogu.

W 19. minucie Kral dograł zza bramki do Kamila Górnego, który nie zdołał jednak pokonać Sobeckiego. Bramkarz gości odbił krążek wprost na łopatkę Petra Lipiny, a ten dopełnił tylko formalności, podwyższając na 3:0. W końcówce drugiej odsłony było już 4:0, gdy na bramkę GKS Tychy pomknął Patryk Kogut.

W trzeciej tercji jastrzębianie starali się kontrolować grę. W ostatnich minutach goście chcieli zdobyć honorowego gola, lecz bezskutecznie. JKH GKS Jastrzębie wygrywając czwarty mecz z rzędu po raz pierwszy w historii zagra w finale mistrzostw Polski.

> Fotogalerię z sobotniego meczu można zobaczyć tutaj

JKH GKS Jastrzębie - GKS Tychy 4:0 (3:0, 1:0, 0:0)

1:0 (07:47) Sulka
2:0 (15:00) Lipina - Danieluk - Zatko
3:0 (18:38) Lipina - Górny - Kral (5/4)
4:0 (36:24) Kogut - Marzec

JKH GKS Jastrzębie: Kosowski - Górny, Zatko, Danieluk (2), Kral, Lipina (4) - Karliczek, Mateusz Rompkowski, Kapica, Prochazka, Urbanowicz - Labryga, Sulka (2), Zdenek (2), Słodczyk, Bordowski (2) - Bryk, Dąbkowski (2), Marzec (2), Maciej Rompkowski, Kogut.

GKS Tychy: Sobecki - Jakesz (4), Dutka (4), Bagiński (2), Szimiczek, Baranyk - Zion, Csorich, Pasiut, Da Costa, Łopuski - Sokół, Majkowski, Janosz, Parzyszek, Bernat (9+20)- Wanacki, Ciura, Witecki, Galant, Guzik (2).

Kary: JKH - 18 (w tym dwie minuty kary technicznej za celowe opóźnianie gry), Tychy - 41 (w tym pięć minut oraz kara meczu dla Tobiasza Bernata).

Sędziowali: Paweł Meszyński, Zbigniew Wolas - Leszek Kubiszewski, Piotr Matlakiewicz.

Strzały: 39:31.

Widzów: 2200.