KB MOSiR: morderczy bieg D. Zawieruchy

Damian Zawierucha z Klubu Biegacza MOSiR Jastrzębie zajął 33. miejsce w Mistrzostwach Świata w Długodystansowych Biegach Górskich, które odbyły się w Słowenii.

Rewelacyjny debiut na globalnej imprezie zanotował reprezentant KB MOSiR Jastrzębie Damian Zawierucha. Zawodnik ten zajął 33. miejsce w Mistrzostwach Świata w Długodystansowych Biegach Górskich. W imprezie wystartowało 309 zawodników z całego świata.

Morderczy bieg na dystansie ok. 38 km po „słoweńskich Alpach” o przewyższeniu prawie 5300 metrów Zawierucha przebiegł w 4 godz. 2min. 20sek.

Złoto przypadło zawodnikowi gospodarzy, który pokonał ten dystans w czasie 3:22:32.

Warto dodać, że reprezentacji Polski została sklasyfikowana na 5. pozycji.