Koniec marzeń o finale. Jastrzębski zagra o brąz

2012-04-11, Autor: Mateusz Matkowski
Nie udało się siatkarzom Jastrzębskiego Węgla przedłużyć rywalizacji w półfinale PlusLigi. Skra wygrała trzeci mecz w Jastrzębiu i to bełchatowianie zagrają w finale ze zwycięzcą pary ZAKSA - Resovia.

Jastrzębianie zaczęli od prowadzenie 3:0 dzięki dobrym atakom Zbigniewa Bartmana i zagrywce Holmesa. Do pierwszej przerwy technicznej JW utrzymywał przewagę trzech oczek. Później na chwilę do głosu doszli bełchatowianie. Dzięki trudnej zagrywce Kurka wyszli na prowadzenie 10:11. Prowadzenie wędrowało z rąk do rąk, ale to gospodarze w końcówce nie pozwolili Skrze rozdawać kart. Przy stanie po 23 piłkę skończył Bartman, a kolejny atak Winiarskiego wylądował w siatce.

Kolejny set był wyrównany tylko do stanu 7:7. Od tego momentu Bełchatów grał zdecydowanie lepiej, ciągle utrzymując bezpieczny dystans (10:13, 12:16, 16:22). Goście mogli skończyć seta do 16, jednak Jastrzębie dzięki zagrywce Łaski stawiło mały opór. Ostatecznie seta zakończył Winiarski, wyrównując wynik spotkania.

Trzecia odsłona to powrót do gry gospodarzy. Jastrzębianie od początku budowali przewagę i na drugiej przerwie technicznej  prowadzili już 16:12. W pewnym momencie różnica punktowa wynosiła już 7 oczek. Seta zakończył się wynikiem 25:21 po błędnej zagrywce Mariusz Wlazłego.

Jastrzębianie mieli idealną okazję do skończenia meczu w czterech setach. Gra byłą wyrównana, a w roli głównej wystąpił arbiter. Po autowym ataku Kurka piłka wylądowała w aucie co nie spodobało się gościom. Brak możliwości skorzystania z systemy challenge (skradziony przed spotkaniem) dodatkowa zaostrzał spór. W konsekwencji żółty kartonik zobaczył Daniel Pliński i Jastrzębie prowadziło 7:5. Skra szybko odrobiła straty, ale to gospodarze jako pierwsi mieli piłkę meczową, której nie wykorzystał Bartosz Gawryszewski. Dobra zagrywka Kurka pozwoliła Skrze wyjść na prowadzenie i zakończyć partię na swoją korzyść.

Tie-break kolejny raz należał do przyjezdnych. Punktowa zagrywka była kluczem do zwycięstwa bełchatowian. 15 punktów w tym elemencie w całym spotkaniu było kluczową sprawą dla wyniku meczu. Teraz podopiecznym Lorenzo Bernardiego pozostaje walczyć o brązowy medal. Przeciwnikiem Jastrzębia będzie przegrany z pary ZAKSA - Resovia.