Liga okręgowa: Granica Ruptawa pechowo przegrywa z Naprzodem Czyżowice

2017-08-14, Autor: PS

W miniony weeknd inauguracyjny mecz, po spadku do ligi okręgowej, rozegrali zawodnicy Granicy Ruptawa. Ruptawianie na Estadio de Libowiec podjęli zespół Naprzodu Czyżowice.

Spotkanie rozpoczęło się dobrze dla Granicy, podopieczni Adama Śmigielskiego mieli przewagę. Goście skupieni na obronie starali się kontratakować co jakiś czas. Pierwsza połowa prowadzona była pod dyktando gospodarzy, niestety pierwsi gola zdobyli piłkarze Bogdana Gojki. Około 30 minuty jedną z kontr na bramkę zamienił Mandera.

Po tym ciosie zawodnicy z Ruptawy wzięli się za odrabianie strat, kilka minut po straconym golu wyrównał Bielecki, który świetnie odnalazł się w polu karnym gości, a dosłownie kilka chwil później za sprawą Zbytnika gospodarze wyszli na prowadzenie.

Gdy wydawało się, że do szatni obie ekipy zejdą przy stanie 2:1, Naprzód wymierzył kolejny cios, tym razem Danieluk kropnął na dalszy słupek a Promny w tej sytuacji nie miał szans. Wynik do przerwy 2:2.

Po 15 minutach przerwy zawodnicy wybiegli na drugie 45 minut. Lepiej drugą odsłonę spotkania rozpoczęli gospodarze, którzy dzięki wyczyciu snajperskiemu Bieleckiego objęli prowadzenie. Piłkarze z Czyżowic przez długi czas nie mogli znaleźć sposobu na dobrze zoorganizowaną defensywę gospodarzy. Ale po wielu staraniach ostatecznie udało się im pokonać Promnego. Co gorsza dwa razy, najpierw gola zdobył Tatarczyk a póżniej świeżo wprowadzony na plac gry Wierzgoń.

Niestety mimo dobrej gry i trzech strzelonych bramek zawodnicy z Ruptawy musieli uznać wyższość swoich rywali i z boiska zeszli przegrani. Ostateczny wynik to 3:4 dla Naprzodu.

Granica Ruptawa - Naprzód Czyżowice 3:4 (2:2)