Piłka nożna: Falstart Żaru Szeroka, Bzie gromi na starcie

2023-08-30, Autor: KB

Żar Szeroka inaugurację sezonu musi zaliczyć do nieudanych. Przy Sławika zespół z Jastrzębia przegrał z KS Wielopole 1:2. W zupełnie innych nastrojach są natomiast ligowi rywale Szerokiej, Zryw Bzie, którzy pokonali Rapid Wodzisław Śląski aż 9:1. Jak zagrały pozostałe drużyny w niższych ligach?

W niedzielę (27 sierpnia) sezon rozpoczęła rybnicka C-klasa. W pierwszej kolejce Żar Szeroka podejmował KS Wielopole. Pierwsza połowa układała się po myśli gospodarzy, do przerwy Żar schodził z prowadzeniem 1:0. W drugiej odsłonie gry to jednak goście wykorzystali błędy Żaru i zdołali zdobyć dwie bramki, co dało im zwycięstwo 2:1.

Żar Szeroka - KS Wielopole 1:2

Żar: Budniok: Kąsek, Kasprzak S, Mosoń, Wójtowicz, Szewczyk, Szmidt, Januszkiewicz, Ewertowski, Kasprzak R, Drewczyński, Woźniak, Griman, Husarz, Sowa, Antończyk, Zieliński, Karkoszka.

Kolejny mecz Żaru już w sobotę (2 września) z LKS Skrbeńsko.

W innych nastrojach są za to piłkarze Zrywu Bzie, którzy również grają na poziomie rybnickiej C-klasy. Drużyna z Bzia na wyjeździe mierzyła się z Rapidem Wodzisław Śląski i ten mecz wygrała przekonująco 9:1! W drugiej kolejce Zryw zagra na wyjeździe z Polarisem Żory.

Poniżej aktualna tabela rybnickiej C-klasy, którą otwiera drużyna z Bzia (90minut.pl):

Co słychać w klasie okręgowej?

Za nami cztery kolejki w klasie okręgowej grupy śląskiej III. W ostatniej kolejce odbyły się Derby Jastrzębia. Na Estadio de Libowiec Granica Ruptawa mierzyła się z GKS-em II Jastrzębie. Do przerwy gospodarze prowadzili 2:0, ale po wznowieniu gry to goście wzięli się do pracy. W 78. minucie było już 3:2 dla rezerw GKS-u. W 85. minucie gospodarze wyrównali i kiedy wydawało się, że spotkanie zakończy się remisem bramkę samobójczą zanotowali piłkarze Granicy.

Granica Ruptawa - GKS II Jastrzębie 3:4

W 5. kolejce Granica zagra na wyjeździe z Płomieniem Połomia, natomiast rezerwy GKS-u zmierzą się z Dębem Gaszowice.

Poniżej tabela:

1.  Naprzód Syrynia 4 12 4 0 0 14-3 2 0 0 10-2 2 0 0 4-1
2.  Ruch Stanowice 4 9 3 0 1 11-4 3 0 0 11-3 0 0 1 0-1
3.  Płomień Połomia 4 7 2 1 1 11-6 2 0 0 10-3 0 1 1 1-3
4.  GKS II Jastrzębie (Jastrzębie Zdrój) 4 7 2 1 1 9-8 1 1 1 5-5 1 0 0 4-3
5.  LKS Krzyżanowice (k. Raciborza) 3 6 2 0 1 9-7 1 0 0 3-1 1 0 1 6-6 2 6 2 0 0 7-3
6.  Zameczek Czernica 3 6 2 0 1 5-6 2 0 0 5-1 0 0 1 0-5 2 6 2 0 0 5-1
7.  Silesia Lubomia 4 6 1 3 0 4-2 0 2 0 0-0 1 1 0 4-2 1 3 1 0 0 2-0
8.  Forteca Świerklany 4 6 2 0 2 6-5 0 0 0 0-0 2 0 2 6-5 3 3 1 0 2 3-5
9.  Górnik Radlin 4 6 2 0 2 4-6 2 0 2 4-6 0 0 0 0-0 1 0 0 0 1 2-4
10.  Naprzód Czyżowice 4 6 2 0 2 6-9 1 0 1 3-3 1 0 1 3-6 1 0 0 0 1 0-2
11.  LKS 1908 Nędza 4 6 2 0 2 5-4 2 0 1 5-1 0 0 1 0-3 2 0 0 0 2 0-4
12.  Granica Ruptawa (Jastrzębie Zdrój) 4 4 1 1 2 8-7 0 0 2 4-6 1 1 0 4-1
13.  Dąb Gaszowice 4 4 1 1 2 6-10 1 1 0 5-2 0 0 2 1-8