Młodzi hokeiści JKH GKS Jastrzębie z medalami prestiżowych imprez

Pod koniec kwietnia młodzi zawodnicy JKH GKS Jastrzębie wzięli udział w dwóch prestiżowych zawodach- Mistrzostwach Polski juniorów oraz Ogólnopolskim Turnieju Mini Hokeja. Z obu imprez jastrzębianie przywieźli medale.

Pod koniec kwietnia na lodowisku w Nowym Targu rozgrywany był Turniej Finałowy Mistrzostw Polski Juniorów, w którym wzięli udział juniorzy JKH GKS Jastrzębie. Jastrzębianie w fazie grupowej, w której walczyły ze sobą cztery drużyny, zajęli pierwsze miejsce. Najpierw wygrali w rzutach karnych z gospodarzami turnieju, następnie JKH uległ po dogrywce Sokołom Toruń (5:6), a o awans do półfinału podopieczni Zbigniewa Wróbla zagrali z niepokonaną do tamtej pory Unią Oświęcim. Zwycięstwo w stosunku 3:2 dało zawodnikom z Jastrzębia-Zdroju upragniony awans do półfinału.

W spotkaniu półfinałowym o jedno trafienie lepsza była drużyna UKS Zagłębie Sosnowiec. Przegrana 1:2 spowodowała, że stawką niedzielnego meczu z TMH Polonią Bytom był brązowy medal. Wymiana ciosów nie przyniosła rozstrzygnięcia w regulaminowym czasie gry. Losy meczu wziął w swoje ręce niezawodny Dominik Paś (najlepszy strzelec Mistrzostw Świata Dywizji IIA do lat 18). To jego trafienie w doliczonym czasie gry dało brązowy medal Mistrzostw Polski. Złoty medal powędrował do UKS-u Zagłębia Sosnowiec, a srebro wywalczyła drużyna UKH Unia Oświęcim.

Skład juniorów JKH: Kamil Berggruen, Mateusz Nowak, Patryk Matusik - Jakub Jaworski - Krzysztof Dudkiewicz - Maciej Balcerek - Bartosz Bichta- Krzysztof Bryk - Kordian Chorążyczewski - Wojciech Czech - Kamil Kącki - Przemysław Ludwiczak - Michał Żak - Mateusz Barszczewski - Dominik Jarosz - Jakub Michałowski - Patryk Pelaczyk - Paweł Rafalik - Dominik Paś - Jakub Szubert - Gracjan Witas – Oskar Rzekanowski. Trener: Zbigniew Wróbel

Po brązowym medalu juniorów kolejne krążki dołożyli najmłodsi hokeiści JKH GKS Jastrzębie. Już szósty rok z rzędu rozegrano w Tychach Ogólnopolski Turniej Mini Hokeja, gdzie młodzi jastrzębianie zdobyli złoto i srebro. Tegoroczna edycja zawodów rozegrana została w dwóch kategoriach wiekowych - 2006/2007 oraz 2008 i młodsi. W obu kategoriach młodzi hokeiści JKH GKS Jastrzębie odnieśli ogromny sukces. W starszej udział wzięło 17 zespołów z 14 klubów (w tym jeden z Czech i jeden ze Słowacji). JKH wystawił dwie drużyny, by wszyscy mogli zagrać w tej dużej hokejowej imprezie.

Zdobywcy Pucharu Czerkawski CUP i tym razem nie dali szans swoim rówieśnikom wygrywając całe zawody. Warto dodać, że w 14 meczach zanotowali tylko jeden remis, a 13 razy to przeciwnik zjeżdżał z tafli pokonany. Drugie miejsce zdobyła ekipa MOSM Tychy, brąz zdobyła drużyna SK Karvina. Dla drugiego zespołu JKH wynik miał drugorzędne znaczenie; najważniejszym było uczestnictwo i zbieranie doświadczeń w największej imprezie hokejowej w Polsce.

W kategorii 2008 i młodsi rywalizowało 14 drużyn (w tym jedna czeska ekipa). Młodsi koledzy również spisali się na medal. W finałowej rywalizacji tylko jedna porażka sprawiła, że jastrzębianie wywalczyli srebrny medal. Zwycięzcą w tej kategorii zostali gospodarze - MOSM Tychy, a na najniższym stopniu podium stanęli zawodnicy ŁKH Łódź.

Oceń publikację: + 1 + 1 - 1 - 0