O być albo nie być w Lidze Mistrzów

To będzie najważniejszy pojedynek w tej części sezonu. W środę we własnej hali siatkarze Jastrzębskiego Węgla powalczą o czołową szóstkę Ligi Mistrzów z francuskim Tours VB.

Przed rewanżem w lepszej sytuacji jest nasz zespół. Jastrzębianie w świetnym stylu pokonali mistrza Francji na jego terenie 3:0 i do awansu do kolejnej rundy play off potrzebują dwóch setów.W przypadku porażki 0:3 lub 1:3 rozegrany zostanie tzw. złoty set (do 15). – Trzeba podejść do tego meczu tak, jak gdyby zeszłotygodniowe spotkanie w ogóle się nie odbyło. Zapominamy o tym, czego dokonaliśmy w Tours i wychodzimy na boisko tak, jak gdybyśmy zaczynali tę rywalizację od stanu 0:0 - uważa szkoleniowiec Jastrzębskiego Węgla.

Mistrzowie Francji, którzy w rozgrywkach grupowych tej edycji Ligi Mistrzów prezentowali się bardzo solidnie, byli niezwykle rozczarowani zeszłotygodniową porażką. – Mają świadomość tego, że u siebie zagrali źle. Jean Francois-Exiga mówi w wywiadach, że są w stanie wygrać u nas za trzy punkty i doprowadzić do złotego seta. Wierzą, że to jeszcze nie koniec – relacjonuje Marechal.

Trener Bernardi spodziewa się, że w środę przeciwnicy będą próbować od początku wywrzeć presję na naszej drużynie i zagrają agresywnie. – Jeśli założymy, że na parkiecie stanie naprzeciw nas zespół tak samo grający jak przed tygodniem, może to być zgubne. Lepiej nastawić się tak jak przed pierwszym meczem, czyli na długi i trudny pojedynek – podkreśla Włoch.

- Pomimo tego, że urządzają nas dwa sety, trzeba walczyć o zwycięstwo w tym spotkaniu. Będzie to trudniejsze stracie niż to przed tygodniem, ale myślę, że sobie poradzimy – mówi Nicolas Marechal, przyjmujący jastrzębskiej drużyny, który w pierwszym spotkaniu zagrał z konieczności na pozycji atakującego i był najjaśniejszą postacią w drużynie.

Co istotne, sytuacja kadrowa w jastrzębskim zespole poprawia się. Zarówno Mateusz Malinowski, który zmagał się niedawno z urazem pleców, jak i trapieni chorobami Michał Kubiak, Thomas Jarmoc oraz Dmytro Filippov czują się już lepiej.

Zwycięzca z tej pary zmierzy się w rundzie play off 6 z wygranym w dwumeczu pomiędzy Asseco Resovią Rzeszów i Knack Roeselare.

Początek meczu z Tours VB w środę o godz. 18:00.