zamknij

Wiadomości

Pendolino nie przyjedzie

2019-04-02, Autor: ap

Wczoraj informowaliśmy o pomyśle powstania torów pod szybkie pociągi. W związku z tym pasażerów z Jastrzębia wozić miałoby Pendolino. To jednak prędko nie nastąpi.

Reklama

O budowie specjalnych torów pisaliśmy w poniedziałek na łamach naszego portalu. >>>Przywrócenie kolei: w Jastrzębiu będzie jeździć Pendolino!<<<.

Prawdą jest, że Rada Ministrów przyjęła uchwałę zmieniającą uchwałę w sprawie ustanowienia Krajowego Programu Kolejowego do 2023 roku. W związku z tym na kolej przeznaczonych zostanie więcej środków finansowych.

Jednak informacja, że pasażerów z Jastrzębia-Zdroju wozić będzie Pendolino, powstała w ramach naszego żartu z okazji Prima aprilis.

Być może kiedyś tak się stanie, na razie musimy poczekać na studium wykonalności dotyczące jastrzębskiej kolei.

Oceń publikację: + 1 + 4 - 1 - 4

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (4):
 • ~seboc 2019-04-02
  14:28:14

  14 0

  Powiem wiecej,
  nie przyjedzie znow nawet pociag EN57 (tzw. "kibel").
  Inwestycje w tym miescie pojawiaja sie tylko w zartach.

 • ~Iwona K-m 2019-04-02
  16:17:42

  4 9

  Po co komu ta kolej?

 • ~maziizam 2019-04-03
  01:48:13

  10 0

  Na pewno Pendolino nie pojedzie nigdy na stronę Pawłowic, gdyż tam szkody takie, że po odbudowie więcej nie da rady jechać jak 30 km/h z przerwami na remont na pół roku .
  A przez Wodzisław czemu nie. Ostatnio nawet na próby techniczne jechał przez Wodzisław na testy chyba do Austrii.

  A najlepsze jest to, że Jastrzębie odcina sobie razem z subregionem program 500+ tym, że neguje kolej na Wodzisław i Zebrzydowice, głupimi decyzjami o tym, że ścieżki rowerowe są ważniejsze od kolei. No ale przecież ścieżki rowerowe za 25 mln za 15 km są o niebo lepsze niż kolej za 500mln :)

  Głubczyce, Baborów, Pietrowice Wielkie , Racławice i Racibórz już się cieszą, bo najprawdopodobniej pieniążki im zostaną przekazane na odbudowę kolei.

  A tak gwoli ścisłości nie będzie remontu drogi 913 Wodzisław- Jastrzębie, bo brakło własnie około 25 mln w przetargu i remont oddalony jak się znajda pieniądze. Wiec trzeba podziękować dobrej gospodarności władz lokalnych tak dalej!

 • ~seboc 2019-04-03
  08:28:53

  5 0

  " na testy chyba do Austrii"

  To polskie Pendolino to Niependolino, ale i tak nie ma po czym jezdzic.
  Austriacy maja alternatywne, ciekawe pociagi Siemens zwane "railjet", mogace jechac (jesli dobrze pamietam) 230km/h, ciagnie je typowa lokomotywa eurosprinter, na drugim koncu jest wagon sterowniczy z czolem od eurosprintera.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu tuJastrzebie.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.