zamknij

Wiadomości

Radni opuszczają szeregi Platformy Obywatelskiej

2013-02-14, Autor: pww
Damian Gałuszka i Piotr Włodarek wystąpili z Klubu Radnych Platformy Obywatelskiej i partii. Władze PO nie są zaskoczone, bo od dłuższego czasu radni uprawiali politykę odmienną od reszty klubu.

Reklama

W piątek Piotr Włodarek i Damian Gałuszka złożyli na ręce przewodniczącego klubu swoją rezygnację z członkowstwa w klubie i partii. Obaj tłumaczą, że ich spojrzenie na pracę w radzie i klubie jest odmienne od tego, co za słuszne uważają klubowi koledzy i koleżanki. – Chciałem uniknąć wewnętrznego konfliktu, więc postanowiłem odejść. Uznałem, że będzie to najlepsze rozwiązanie dla wszystkich – tłumaczy radny Włodarek.

Słowa radnego potwierdza przewodniczący klubu PO, Roman Foksowicz i wyjaśnia, że od kilku miesięcy radni kwestionowali politykę prowadzoną przez jastrzębskie struktury PO. Za swoje zachowanie zostali ukarani upomnieniami, a za złamanie dyscypliny partyjnej w trakcie głosowania nad miejskim budżetem otrzymali naganę. – Kolejnym krokiem byłoby wykluczenie ich z klubu PO. Zatem swoją decyzją tylko uprzedzili nasze działania – wyjaśnia Roman Foskowicz.

 

Na razie nie wiadomo czyje szeregi zasilą radni. Jednak zapewniają, że nie będą współpracować z żadną partią polityczną. W tej sytuacji pozostaje im Wspólnota Samorządowa lub pozostanie niezależnymi radnymi.

 

Teraz lub Klub Radnych PO, który miał najliczniejszą reprezentację, pozostanie tylko z sześcioma radnymi.

Oceń publikację: + 1 + 0 - 1 - 2

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (2):
  • ~gestskoczka 2013-02-14
    13:18:17

    0 0

    Mieszkańcy Jastrzębia, tak jak mieszkańcy innych miast nie mogą wybierać swoich przedstawicieli. Jak chcą głosować, to muszą głosować na listy partyjne. W okręgu wyborczym jest do obsadzenia 8 mandatów, a wyborcy wolno postawić krzyżyk tylko przy jednym nazwisku. Bo faktycznie wyborca nie głosuje na człowieka, a na partię polityczną. Jestem przeciwny partyjniackiej ordynacji wyborczej, jak w okręgu mamy wybierać 8 radnych, to kandydatów do komisji w okręgu powinni zgłaszać również mieszkańcy nie zrzeszeni w partiach politycznych, komisja ta wszystkich kandydatów powinna umieścić alfabetycznie na jednej liście, a wyborca powinien wskazać 8 nazwisk (lub mniej). Radni powinni również być zależni od mieszkańców i reprezentować ich, nie klub polityczny na sesji. Są ludzie (których nie popieram), którym obojętne jest na kogo głosują, ważne by oddać głos na wybraną partię. Co panowie Włodarek i Gałuszka mają do powiedzenia takim ludziom którzy postawili krzyżyk przy ich nazwisku?

  • ~joseph 2013-02-14
    18:14:36

    0 0

    Niestety sytuacja nie najlepiej wygląda nawet w przypadku samych kandydatów. Często bywa tak, ze współpracują z opcją polityczną, którą nie do końca popierają tylko dlatego, że ma ona największe poparcie społeczne i tym samym ich szanse na mandat również idą w górę. A za jakiś czas wychodzi taka sytuacja jak właśnie w Jastrzębiu. Ci ludzie niestety w takim momencie pokazują co jest dla nich najważniejsze.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu tuJastrzebie.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert tuJastrzebie.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera tuJastrzebie.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy wprowadzenie programu 800+ zamiast 500+ jest dobrym pomysłem?






Oddanych głosów: 709