Sromotna porażka na Podhalu. W Nowym Targu Jastrzębie "przyjęło" dychę!

2023-11-27, Autor: kb

Porażką 10:3 zakończyła się wyprawa hokeistów z Jastrzębia do Nowego Targu. Lepsi i to znacznie od hokeistów JKH okazali się zawodnicy Podhala.

Ten mecz totalnie nie wyszedł zawodnikom JKH GKS Jastrzębie. Po piątkowym zwycięstwie przyszło pora na porażkę, i to znaczną z Podhalem Nowy Targ.

W niedzielny wieczór hokeiści JKH GKS Jastrzębie przegrali na wyjeździe z PZU Podhalem Nowy Targ 3:10 (2:2, 0:7, 1:1). O wyniku zadecydowała fatalna druga tercja, w której zespół z Jastrzębia stracił aż siedem goli. Dawno już nie byliśmy zmuszeni pogodzić się z tak wysoką porażką. Honorowe trafienia zapisali na swoje konta Dominik Paś i Filip Starzyński.

W pięciu listopadowych spotkaniach bramkarze JKH musieli aż 26 razy wyciągać krążek z siatki, co stanowi niemal połowę strat bramkowych w tym sezonie. Ten paskudny listopad drużyna zamknie we wtorek domowym pojedynkiem z mistrzem Polski z Katowic, a to oznacza, że ekipa Kalabera ma zaledwie kilkadziesiąt godzin na pozbieranie się przed derbami z liderem Tauron Hokej Ligi.

26 listopada 2023, Nowy Targ, 18:00
PZU Podhale Nowy Targ - JKH GKS Jastrzębie 10:3 (2:2, 7:0, 1:1)
10:3 Lorraine - Kiss - Themar 54:27

JKH GKS Jastrzębie: Lacković (od 23:41 Miarka) - Kostek, Wajda, Urbanowicz, Paś, Rajamaki - Viinikainen, Martiska, Izacky, Starzyński, Spirko - Górny, Kameneu, Bernhards, Jarosz, Arrak - Zając, Bagin, R. Nalewajka, Ł. Nalewajka, Kiełbicki.