Tylko skuteczność do poprawy, JKH udanie rozpoczyna sezon

- Nie zagraliśmy złego meczu, jedynym mankamentem była skuteczność - mówił po meczu z Nestą Mires Toruń - Rafał Bernacki,II trener JKH GKS-u Jastrzębie. Nasi hokeiści ograli beniaminka 4:0.

Dużo ludzi na trybunach i długo wyczekiwany start nowego sezonu stał się wreszcie faktem. Wicemistrz Polski rozpoczął rozgrywki w udany sposób wygrywając aż 4:0 (1:0,1:0,2:0).

Bramki dla JKH zdobyli Tomasz Kulas, Mateusz DanielukŁukasz Nalewajka, który w ostatniej tercji trafiła dwa razy. Co do powiedzenia po meczu miał II trener gospodarzy?

-Jedynym mankamentem była skuteczność. 4-0 powinno być już po pierwszej tercji dla nas. Mieliśmy ogrom sytuacji. Z drugiej strony ciężko się gra, kiedy 80% czasu spędzamy w tercji przeciwnika. Przeciwnik jest cofnięty, broni się całą piątką i wtedy trudno jest tą bramkę strzelić. - mówił Rafał Bernacki.

W piątek, na wyjeździe, JKH zagra z mistrzem Polski - GKS-em Tychy, który w pierwszej kolejce pokonał SMS u-20 Sosnowiec 19:1. Początek meczu o 18:00.

JKH GKS JASTRZĘBIE - NESTA MIRES TORUŃ 4:0 (1:0, 1:0, 2:0)

1:0 - 04:05 - Tomasz Kulas - Tomáš Semrád, Mateusz Danieluk (5/4)
2:0 - 21:59 - Mateusz Danieluk - Vladimir Lukáčik, Michal Plichta
3:0 - 49:15 - Łukasz Nalewajka
4:0 - 53:20 - Łukasz Nalewajka - Tomasz Pastryk, Richard Bordowski

JKH GKS Jastrzębie: Zabolotny (Tomljenović) - Górny, Pastryk, Bordowski, Łukasz Nalewajka, Leszek Laszkiewicz - Semrád, Lukáčík, Plichta, Rostkowski, Danieluk - Gimiński, Schejbal, Kulas, Jaworski, Radosław Nalewajka oraz Bigos, Świerski.

Nesta Mires Toruń: Plaskiewicz (Bojanowski) - Lidtke, Skólmowski, Dołęga, Chrzanowski, Dzięgiel - Zacharenko, Kamko, Minge, Kukuszkin, Kalinowski - Podsiadło, Żyliński, Winiarski, Kuchnicki, Strużyk oraz Bomastek, Wiśniewski, Husak.

Kary: 4 min - 12 min / Strzały: 45-11 / Widzów: 700.
Sędziowali: Maciej Pachucki (główny) - Grzegorz Klich, Piotr Matlakiewicz (liniowi).
Trenerzy: Róbert Kaláber (JKH GKS Jastrzębie) - Oleg Małaszkiewicz (Nesta Mires Toruń).