Udana niedziela przy Harcerskiej! GKS wygrywa z Hutnikiem (1:0)

2023-08-14, Autor: kb

Piłkarze GKS-u Jastrzębie odnieśli wczoraj pierwsze ligowe zwycięstwo w tym sezonie. Na własnym obiekcie, podopieczni Piotra Dziewickiego pokonali Hutnika Kraków 1:0.

Niedzielne spotkanie przy Harcerskiej rozpoczęło się od strzału gości gości, na który gospodarze odpowiedzieli uderzeniem Kiebzaka, który goście zdołali zablokować. Podobnie było w 11. minucie pod bramką GKS-u, a w 14. minucie ładną akcję GKS-u strzałem zakończył Kiebzak, który jednak został… zablokowany. Po upływie kwadransa po rzucie rożnym nad poprzeczką główkował Zakharchenko, a goście do głosu ponownie doszli w 24. minucie, kiedy to w jednej akcji dwukrotnie przed stratą gola uchronił jastrzębian Drazik. Kilkanaście sekund później akcja przeniosła się pod drugą bramkę, a minimalnie niecelny strzał oddał Kargul-Grobla. W 36. minucie kolejny strzał oddał aktywny Kiebzak, jednak zbyt słaby i w środek bramki. Im bliżej było końca pierwszej połowy, tym na boisku działo się coraz mniej, a godny odnotowania pozostaje jedynie niecelny strzał Guilherme tuż przed ostatnim gwizdkiem sędziego.

W drugiej połowie na groźniejszą sytuację czekaliśmy do 56. minuty, kiedy to na strzał z rzutu wolnego z bardzo daleka zdecydował się Zawadzki, jednak Drazik był na posterunku, a kilkadziesiąt sekund później nad bramką uderzał Ikwuka. W 64. minucie miało miejsce najważniejsze wydarzenie tego meczu. Sam na sam z golkiperem Hutnika znalazł się Zych, jednak przegrał pojedynek, ale do piłki dopadł Kiebzak i z linii bramkowej dopełnił formalności.

Goście byli bliscy doprowadzenia do wyrównania w 73. minucie, ale piłka po strzale Rakelsa futbolówka poszybowała tuż nad poprzeczką, a w 86. minucie przed stratą gola uratował gospodarzy słupek. W doliczonym czasie gry dwukrotnie w świetnej sytuacji znalazł się Gołuch, ale nie zdołał umieścić piłki w bramce i ostatecznie spotkanie kończy się skromnym, ale jakże ważnym zwycięstwem GKS-u Jastrzębie.

Obecnie GKS zajmuje 15. miejsce w tabeli z dorobkiem 4 punktów. Kolejne spotkanie w sobotę (19 sierpnia). Na Harcerską przyjedzie Sandecja Nowy Sącz.

Spotkanie z trybun oglądało nieco ponad 1000 kibiców!

GKS Jastrzębie - Hutnik Kraków 1:0 (0:0)

GKS Jastrzębie: Grzegorz Drazik - Przemysław Lech, Sebastian Rogala, Yevgeniy Zakharchenko, Jakub Siga (36. Bartosz Boruń), Karol Fietz (72. Daniel Szymczak), Joao Guilherme, Konrad Kargul-Grobla, Farid Ali (72. Szymon Gołuch), Szymon Kiebzak, Kacper Zych.

Hutnik Kraków: Wiktor Kaczorowski - Krzysztof Świątek (55. Anthony Ikwuka), Dominik Zawadzki, Miłosz Drąg, Patryk Kieliś, Jakub Marcinkowski (76. Filip Jania), Marcin Budziński (85. Krystian Lelek), Kamil Wenger, Daniel Hoyo Kowalski (85. Michał Głogowski), Deniss Rakels (85. Sławomir Chmiel), Marcin Wróbel.