Wygrali w piątek, przegrali w niedzielę. Hokeiści rozpoczęli nowy sezon!

2023-09-11, Autor: KB

Pierwsze mecze nowego sezonu za hokeistami JKH GKS Jastrzębie. W piątek (8 września) JKH pokonał u siebie Ciarko Sanok 3:1, natomiast w niedzielę (10 września) musiał uznać wyższość hokeistów z Torunia.

Dwa pierwsze spotkania nowego sezonu już za hokeistami JKH GKS Jastrzębie.

W piątek (8 września) podopieczni Roberta Kalabera po bramkach Macieja Urbanowicza, Filipa Starzyńskiego i Jakuba Iżackiego pokonali Marmę Ciarko Sanok 3:1.

JKH GKS Jastrzębie - Marma Ciarko STS Sanok 3:1 (0:0, 1:0, 2:1)

JKH GKS Jastrzębie: Lacković - Viinikainen, Kolusz, Urbanowicz, Paś, Rajamaeki - Kostek, Bagin, Kopta, Arrak, Iżacky - Wajda, Górny, Zając, Starzyński, Bernhards - Kamienieu, Martiska, R. Nalewajka, Kiełbicki, Pelaczyk.

Tak udanie nie było już wczoraj (10 września). Hokeiści z Jastrzębia udali się na wyjazdowe spotkanie  Energą Toruń. Gospodarze już w pierwszej tercji wyszli na dwubramkowe prowadzenie. Druga tercja była remisowa (0:0), a w trzeciej jastrzębianie próbowali odrobić straty, kiedy bramkę na 2:1 zdobył Bernhards. Jednak to gospodarze zdobyli kolejne dwa trafienia i ostatecznie wygrali to spotkanie.

Energa Toruń - JKH GKS Jastrzębie 4:1 (2:0, 0:0, 2:1)

JKH GKS Jastrzębie: Miarka - Kostek, Kolusz, Urbanowicz, Arrak, Rajamaeki - Viinikainen, Bagin, Zając, Starzyński, Iżacky - Wajda, Górny, Bernhards, Paś, Freidenfelds - Kamienieu, Martiska, Ł. Nalewajka, Kiełbicki, Kopta.

W piątek (15 września) JKH na Jastorze zagra z Zagłębiem Sosnowiec.

Tabela Polskiej Hokej Ligi (mecze-punkty-różnica bramek-bramki strzelone-bramki stracone):