Zwycięskie pożegnanie z I ligą przy Harcerskiej

2022-05-16, Autor: KB, źródło: GKS Jastrzębie

W sobotę kibice zgromadzeni na stadionie przy Harcerskiej przeżyli prawdziwy rollercoaster. Zespół GKS-u Jastrzębie przegrywał już 0:2, ale zdołał odwrócić losy meczu i ostatecznie pokonać GKS Tychy 3:2. Był to ostatni mecz Jastrzębian przed własną publicznością w tym sezonie. Piłkarze z dobrej strony pokazali się kibicom. Przypomnijmy, że zespół GKS-u już wcześniej spadł do 2 Ligi.

Mimo, że goście prowadzili już 2:0, drużyna GKS-u zdołała odwrócić losy spotkania i po golach Farida Alego, Mateusza Bondarenki i Wojciecha Łaskiego wygrała na pożegnanie z rozgrywkami Fortuna 1 Ligi przy Harcerskiej z GKS-em Tychy 3:2.

Przed rozpoczęciem spotkania GKS Tychy cały czas miał szansę na zajęcie miejsca dającego prawo do gry w barażach o ekstraklasę i po 25. minutach wydawało się, że je przedłużą. Po golach Daniela Rumina i Macieja Mańki tyszanie prowadzili już 2:0, jednak na przerwę obie drużyny schodziły z wynikiem remisowym. Najpierw, w 33. minucie, Farid Ali zdobył gola kontaktowego, wykorzystując dobrą sytuację i płaskim strzałem pokonując Jałochę, a tuż przed końcowym gwizdkiem sędziego drugiego gola dla GKS-u Jastrzębie zdobył Mateusz Bondarenko, pakując piłkę do bramki z najbliższej odległości po mocnym dośrodkowaniu z rzutu wolnego Alego.

Przez większość drugiej połowy stroną przeważającą był zespół gospodarzy, który stworzył sobie kilka niezłych okazji do zdobycia gola, ale Jałocha do kapitulacji zmuszony był tylko raz, gdy w 54. minucie precyzyjnym strzałem z dystansu, tuż przy słupku, popisał się Wojciech Łaski, zdobywając swojego drugiego gola w tym sezonie. Przyjezdni starali się odrobić straty, ale ich poczynania w ofensywie nie były na tyle skuteczne, by pokonać Neugebauera. Najbliżej zdobycia wyrównującej bramki byli Nedić i Jaroch, którzy jednak uderzali obok bramki. Zwycięstwo GKS-u mogło być jeszcze wyższe, ale w kilku sytuacjach zabrakło precyzji, jak choćby w 62. minucie Okhronchukowi, który w sytuacji sam na sam z bramkarzem rywali minimalnie chybił.

Ostatecznie po dość otwartym i ciekawym dla kibiców spotkaniu jastrzębianie pokonują GKS Tychy 3:2. Ostatnie spotkanie w pierwszej lidze GKS rozegra w niedzielę, 22 maja, kiedy to zmierzy się w Bełchatowie ze Skrą Częstochowa.

GKS Jastrzębie - GKS Tychy 3:2 (2:2)

GKS Jastrzębie: Bartosz Neugebauer - Mateusz Słodowy, Mateusz Bondarenko (90. Michał Rutkowski), Oliver Podhorin, Remigiusz Borkała (46. Szymon Zalewski), Vladyslav Okhronchuk, Nataniel Wybraniec (82. Michał Kuczałek), Dawid Szkudlarek, Farid Ali, Wojciech Łaski (72. Miłosz Misala), Marek Fabry (72. Daniel Stanclik),

GKS Tychy: Konrad Jałocha - Maciej Mańka (56. Gracjan Jaroch), Nemanja Nedić, Krystian Wachowiak (46. Marcin Kozina), Krzysztof Wołkowicz, Daniel Rumin, Wiktor Żytek, Kamil Kargulewicz (72. Sebastian Steblecki), Tomas Malec (72. Łukasz Grzeszczyk), Kamil Szymura (43. Oskar Paprzycki), Mateusz Czyżycki.