Dagmara Dziuk coraz szybsza. Jest mistrzynią Śląska

Sezon lekkoatletyczny w pełni, a Dagmara Dziuk osiągnęła wysoką formę. Zawodniczka Klubu Biegacza Jastrzębie-Zdrój jest w krajowej czołówce. W mistrzostwach Polski w biegu górskim zajęła 6. miejsce.

Na dystansie 5km, o przewyższeniu +530m, Dziuk uzyskała czas 34:39, tracąc do mistrzyni Polski 4:06. Ten wynik dał jej II miejsce w kategorii u-20.

Kilka dni później, biegaczka zajęła jeszcze wyższe miejsca. Tym razem podczas biegu górskiego typu alpejskiego na Hrobaczą Łąkę wygrała zawody w kategorii OPEN kobiet. Pokonała tam brązową medalistkę mistrzostw Polski z Sobótki. Dagmara Dziuk przebiegła trasę 6,5km w czasie 32:39 i wyprzedziła drugą na mecie Danutę Piskorowską o ponad 42 sekundy.

Jakby tego było mało, Dziuk wybiegała też mistrzostwo Śląska na dystansie 3000m w Bielsku-Białej. Na popularnej Wapienicy uzyskała rekord życiowy 10:45.25.