GKS traci cenne punkty przez remis z liderem

2013-06-13, Autor: mw
Sześć bramek padło podczas wczorajszego spotkania „na szczycie”, gdzie drugi w tabeli GKS Jastrzębie zmierzył się z liderem – Nadwiślanem Góra. Drużyny podzieliły się punktami i swoją grą udowodniły, że mogą awansować do III ligi.

Na stadionie przy Harcerskiej od samego początku było bardzo gorąco. Pierwsza bramka dla jastrzębian padła już w 4.minucie spotkania. Z rzutu wolnego prosto w siatkę rywala trafił Damian Tront. Niespełna trzy minuty później po dośrodkowaniu bramkę zdobył Mateusz Wrana.W dalszej części pierwszej połowy goście próbowali odrobić straty. W 27.minucie mogli zdobyć kontaktowego gola, gdy z wolnego strzelał Furczyk, lecz bramkarz GKS-u obronił bramkę końcami palców. Goście więcej szczęścia mieli w drugiej połowie. W 67.minucie z rzutu karnego do bramki Drazika trafił MarcinDziewulski. Nadwiślan wyrównał w 83.minucie, natomiast kilkadziesiąt sekund później drużyna prowadziła 3:2.

W tym momencie mogło się wydawać, że nasi zawodnicy będą musieli pogodzić się z porażką. Jednak w doliczonym czasie gry miłą niespodziankę drużynie i kibicom sprawił Kamil Duda, który wyrównał wynik na 3:3.

Kolejne spotkanie już 19 czerwca. Wówczas GKS Jastrzębie zmierzy się z Jednością Przyszowice.

Nadwiślan Góra - GKS 1962 Jastrzębie 3:3 (0:2)
0:1 Damian Tront '4
0:2 Mateusz Wrana '7
1:2 Marcin Dziewulski '67 (karny)
2:2 Adam Krygier '84