III liga: udana inauguracja GKS-u 1962 Jastrzębie

GKS 1962 Jastrzębie pokonał w inauguracyjnym meczu wyjazdowym III ligi drużynę KGHM ZANAM Polkowice 2:1. Decydujący gol padł w ostatniej minucie.

Początek spotkania był dość wyrównany. Zawodnicy GKS-u 1962 Jastrzębie stworzyli sobie bardzo dogodną sytuację w 16. minucie spotkania, ale strzał Kamila Jadacha zatrzymał się na poprzeczce bramki rywala. 29. minuta przyniosła pierwszą w tym meczu bramkę. Gospodarze wyszli na prowadzenie, a bramkę po kotle w polu karnym jastrzębian strzelił z najbliższej odległości Mateusz Szuszkiewicz. W 40. minucie ponownie groźnie na bramkę Grzegorza Drazika uderzał Szuszkiewicz, lecz tym razem trafił tylko w boczną siatkę. W doliczonym czasie gry ponownie piłka trafiła w poprzeczkę. Tym razem po rzucie rożnym gospodarzy w górne obramowanie bramki strzelił Piotr Kasiński.

W drugiej połowie zawodnicy GKS-u 1962 Jastrzębie starali się przejąć kontrolę nad tempem gry. W 53. minucie groźnie z dystansu uderzał Kamil Jadach, ale golkiper gospodarzy zdołał odbić ten strzał. W odpowiedzi po stronie Polkowic uderzał Fryzowicz, jednak nad bramką. Chwilę później ponownie próbował Kamil Jadach, lecz znowu górą był Primel. W kolejnych minutach gospodarze, mając korzystny wynik, nastawili się głównie na defensywę szukając okazji w kontrach. W 75. minucie goście w końcu wykorzystali optyczną przewagę i po dośrodkowaniu Dawida Weisa bramkę strzelił Kamil Jadach. Jastrzębianie po zdobytej bramce nadal atakowali. Gdy spotkanie dobiegało już końca i wydawało się, że w Polkowicach nastąpi podział punktów, przyszła 90. minuta. Wtedy to po rzucie rożnym piłka trafiła do Kamila Jadacha, który dośrodkował na głowę niepilnowanego w polu karnym Wojciecha Caniboła, a ten strzałem głową przełamał ręce bramkarza i przechylił szalę zwycięstwa na stronę gości.

Kilkadziesiąt sekund później sędzia główny zakończył spotkanie i po dobrym meczu jastrzębianie wywieźli z Polkowic komplet punktów na inaugurację sezonu.

KGHM ZANAM Polkowice - GKS 1962 Jastrzębie 1:2 (1:0)
1:0 - Mateusz Szuszkiewicz (29 min.)
1:1 - Kamil Jadach (75 min.)
1:2 - Wojciech Caniboł (90 min.)

GKS 1962 JASTRZĘBIE: Grzegorz Drazik - Dominik Kulawiak, Kacper Kawula (85. Adrian Kopacz), Kamil Szymura, Oskar Mazurkiewicz, Farid Ali (67. Dawid Weis), Tomasz Musioł, Damian Tront, Damian Zajączkowski (67. Dominik Szczęch), Kamil Jadach, Daniel Szczepan (67. Wojciech Caniboł).

KGHM ZANAM POLKOWICE: Damian Primel - Kamil Zawadzki, Ariel Sworacki, Piotr Kasiński, Mateusz Magdziak, Karol Fryzowicz (84. Radosław Karpiński), Wojciech Galas (69. Ariel Famulski), Dawid Wacławczyk, Rafał Karmelita (73. Mikołaj Ptak), Wojciech Konefał (61. Wiktor Kobiela), Mateusz Szuszkiewicz.