JKH GKS: Drugie zwycięstwo nad Unią

2012-09-05, Autor: Mateusz Matkowski
Ostatni sparing zakończył się pomyślnie dla zawodników JKH GKS Jastrzębie. Kolejny raz wygrali na własnym lodowisku 6:2, tym razem pokonując Unię Oświęcim.

W składzie JKH znów mogliśmy oglądać kadrowiczów, którzy ostatnio przebywali na zgrupowaniu we Francji. Nie zagrał tylko Szymon Marzec, który ma poważne problemy ze śledzioną.

Pierwsze okazje do strzelenia bramki mieli goście. Najpierw dobrą sytuację zmarnował Rzeszutko,  a następnie strzał Radwana obronił Sopko. Ale to jastrzębianie otworzyli wynik spotkania. W 5. minucie Kulas podał zza bramki do Bordowskiego, a ten wykorzystał dogodną sytuację strzelając pierwszą bramkę. Oświęcimianie wyrównali 10 minut później po strzale Mariusza Jakubika. Ostatnie słowo w pierwszej tercji należało do Richarda Krala, który dobił krążek po indywidualnej akcji Danieluka.

Na początku drugiej odsłony bramkę szybko strzelili goście za sprawą Jarosława Rzeszutki. Później bramki już tylko strzelali jastrzębianie. W 30. minucie krążek za bramką Sedlara wywalczył Petr Lipina i podał do Krala. Ten po profesorsku położył golkipera i wpakował gumę do siatki.

Ostatnia część gry należała już tylko i wyłącznie do GKS-u. Po bramkach Labrygi, Macieja Rompkowskiego i Macieja Urbanowicza GKS mógł cieszyć się z kolejnego sparingowego zwycięstw. Była to trzecia z rzędu wygrana wynikiem 6:2 na Jastorze.

JKH GKS Jastrzębie - Unia Oświęcim 6:2 (2:1, 1:1, 3:0)
6:2 - Maciej Urbanowicz (Radek Prochazka, Richard Bordowski) 54'
JKH GKS Jastrzębie: Spoko (Kosowski - nie zagrał) - Zatko, Górny, Lipina, Kral, Danieluk - Labryga, Mateusz Rompkowski, Bordowski, Prochazka, Urbanowicz - Bryk, Dąbkowski, Kulas, Maciej Rompkowski, Salamon - Pastryk, M. Sulka, R. Nalewajka, Kąkol, Ł. Nalewajka.
Unia Oświęcim: Sedlar (Stańczyk - nie zagrał) - Piekarski, Gabryś, Valusiak, Jakubik, Radwan - Urbańczyk, Kasperczyk, Łucznikow, Rzeszutko, Różański - Piotrowicz, Tabaczek, Adamus, Połącarz, Żogała - Wojtarowicz, Stachura, Jaros.
Kary: JKH - 6 minut, Unia - 24 minut (w tym 10 minut dla Grzegorza Piekarskiego za niesportowe zachowanie).
Sędziowali: Patryk Pyrskała, Paweł Breske - Marcin Miszek, Jarosław Syrek.