JKH GKS: Pierwsza porażka w play-off

2012-02-20, Autor: Mateusz Matkowski
Nie udało się hokeistom JKH GKS Jastrzębie wygrać pierwszego meczu w rywalizacji play-off z Ciarko Sanok. Gospodarze wygrali jednym golem i prowadzą w rywalizacji 1:0.

Pierwsza tercja należała do sanoczan, a konkretnie do Pawła Mojzisa. Czech dwukrotnie pokonał Kamila Kosowskiego mocno uderzając na bramkę gości. GKS odpowiedział trafieniem na początku drugiej tercji. Podanie Ivivica wykończył Richard Kral dając kontaktowe trafienie. Osiem minut później znów strzelili gospodarze. Tym razem do bramki trafił Josef Vitek.

Odpowiedz padła natychmiastowo. Rzut karny wykorzystał Richard Kral i znów Sanok prowadził tylko jednym golem. Jednak udało im się jeszcze strzelić gola "do szatni" autorstwa Dariusza Gruszki. W trzeciej tercji jastrzębianie dwoili się i troili aby wyrównać wynik meczu. Niestety zdołali strzelić tylko jedną bramkę i to Ciarko prowadzi w rywalizacji do czterech zwycięstw.

Ciarko PBS Bank Sanok – JKH GKS Jastrzębie 4:3 (2:0; 2:2; 0:1)

1:0 – Pavel Mojżisz – Martin Vozdecky (11:15)
2:0 – Pavel Mojżisz – Marcin Kolusz, Martin Vozdecky (17:46, 4/3)
2:1 – Richard Kral – Martin Iviczić (22:55)
3:1 – Josef Vitek – Marek Strzyżowski (30:18)
3:2 – Richard Kral (31:58)
4:2 – Dariusz Gruszka – Tomasz Malasiński, Krystian Dziubiński (38:07)
4:3 – Martin Iviczić – Richard Kral (57:08 6/4)

Ciarko PBS Bank Sanok: Odrobny – Mojżisz, Dronia (2), Vozdecky (2), Zapała (2), Kolusz – Kotaszka (2), Rąpała, Gruszka, Dziubiński, Malasiński – Kubat, Guriczan (2), Krzak, Vitek, Strzyżowski – Skrzypkowski, Bułanowski, Mermer, Milan, Biały.

JKH GKS Jastrzębie: Kosowski – Labryga, Bryk, Danieluk (2), Lipina, Kral – Rompkowski (2), Dąbkowski (2), Urbanowicz (2), Słodczyk, Bordowski (2) – Pastryk, Iviczić, Kulas, Salamon, Drzewiecki – Górny, Kąkol, Kogut, Strużyk, Marzec.

Sędziowali: Przemysław Kępa i Jacek Rokicki (jako główni) – Robert Długi i Wojciech Kolusz (jako liniowi)

Kary: 10-10

Widzów: 3000

Stan rywalizacji (do 4 zwycięstw):1:0 dla Ciarko PBS Bank Sanok.

Kolejne mecze odbędą sie we wtorek i środę na Jastorze. Klub podwyższył ceny biletów na fazę play-off i będą one teraz kosztować; 15 zł normalny oraz 8 zł ulgowy. Wtorkowe spotkanie rozpocznie się o godz. 18, a w środe zawodnicy wyjdą na lód godzinę później czyli o 19.