JKH GKS: Unia lepsza na własnym lodowisku

2011-12-03, Autor: Mateusz Matkowski
Kolejny raz jastrzębianie nie zdołali pokonać Unii Oświęcim na ich własnym lodowisku. Podopieczni Jiriego Reznara przegrali 6:3, lecz mimo tej porażki utrzymali trzecią pozycję w tabeli.

Przez pierwsze dwie tercje GKS utrzymywał kontakt z gospodarzami przegrywając tylko jedną bramką. W trzeciej odsłonie oświęcimianie strzelili trzy bramki nie pozwalając gościom wrócić do gry. Bramki dla Jastrzębia strzelali: dwie Maciej Urbanowicz oraz jedną Patryk Kogut.

- W pierwszej odsłonie byliśmy zdecydowanie lepszym zespołem. W dwóch kolejnych inicjatywę przejęli rywale. O końcowym wyniku zdecydowała trzecia tercja, w której moi zawodnicy złapali za dużo wykluczeń. Unia dobrze rozegrała przewagi i strzeliła nam trzy bramki. Później zeszło z nas powietrze - komentował po meczu Jiri Reznar.

Aksam Unia Oświęcim - JKH GKS Jastrzębie 6:3 (1:1, 2:1, 3:1)

1:0 - Prochazka - Rziha, Łopuski (7:29)
1:1 - Urbanowicz - Bordowski (10:17, 5/4)
2:1 - Łopuski (23:34)
3:1 - Krajczi - Zatko, Gabryś (34:25, 5/4)
3:2 - Urbanowicz - Kral (36:41)
4:2 - Jaros - Łopuski, Prochazka (42:35, 5/4)
5:2 - Połącarz - Prochazka, Rziha (49:43, 6/4)
6:2 - Tabaczek - Zatko (50:48, 5/3)
6:3 - Kogut - Drzewiecki, Salamon (56:26)

Unia Oświęcim: Zborowski (2) - Noworyta, Piekarski; Łopuski, Prochazka, Rziha - Połącarz, Zatko (2); Krajczi (2), Tabaczek, Modrzejewski (4) - Cinalski, Gabryś; Jaros, Jakubik, Wojtarowicz (2) oraz  Stachura, S. Kowalówka (2), Piotrowicz (2).

JKH GKS: Kosowski - Iviczicz (2), Górny; Lipina, Kral, Danieluk - Dąbkowski (2), Rompkowski (2+10); Urbanowicz (6), Słodczyk, Bordowski - Labryga (4), Bryk (2); Salamon, Drzewiecki, Kogut oraz Pastryk, Kąkol i Marzec.

Sędziowali: Sebastian Kryś - Sebastian Adamoszek i Grzegorz Kaczyński

Kary: 16 - 30 (w tym 10 minut za niesportowe zachowanie dla Rompkowskiego i 2 minuty kary dla JKH za rzucanie przedmiotów na lód)

Widzów: ok. 1600