JKH znów wygrywa. Tym razem w Oświęcimiu

2012-09-21, Autor: gs
Kolejne zwycięstwo, już piąte z rzędu, zanotowali hokeiści JKH GKS Jastrzębie, którzy tym razem okazali się lepsi od Unii Oświęcim, wygrywając na wyjeździe 3:2.

Jastrzębianie w pojedynku z brązowym medalistą minionego sezonu dwukrotnie musieli odrabiać straty. W pierwszej tercji na trafienie Jarosława Rzeszutki odpowiedział Mateusz Danieluk. W drugiej części gry drugą bramkę dla Unii strzelił Angel Nikolov i gospodarze przez dłuższy fragment mogli cieszyć się z prowadzenia.

JKH szalę zwycięstwa przechylił na swoją stroną w trzeciej tercji. W 44. minucie bramkę na 2:2 strzelił były zawodnik Unii Radek Prochazka, a 5 minut przed końcem gry wynik spotkania ustalił niezawodny Richard Kral.

Aksam Unia Oświęcim - JKH GKS Jastrzębie 2:3 (1:1, 1:0, 0:2)
1:0 (7:18) Różański - Rzeszutko - Chomko
1:1 (11:02) Danieluk - Kapica - Zatko
2:1 (27:28) Nikolov - Różański (5/4)
2:2 (43:47) Prochazka - Bordowski
2:3 (54:38) Kral - Kapica - Lipina

Unia: Stańczyk; Prokopczik, Nikolov, Chomko, Rzeszutko, Różański - Gabryś, Piekarski, Adamus, Tabaczek, Wojtarowicz - Połącarz (2), Modrzejewski (2), Jaros, Stachura, Piotrowicz - Kasperczyk, Urbańczyk, Łucznikow, Kwadrans, Valusziak.

JKH: Sopko; Zatko, Górny, Lipina, Kral, Danieluk - Labryga, Mateusz Rompkowski, Urbanowicz, Prochazka, Bordowski (2) - Dąbkowski, Bryk (2), Kulas, Maciej Rompkowski, Kapica - Pastryk (2), Sulka, Kąkol, Salamon.

Sędziowali: Tomasz Radzik - Marcin Młynarski, Tomasz Przyborowski.